Iedegs sveces poļu karavīru kapos Laucesā

AKTUĀLI

Piemiņas gaisma neuzvaramajiem neatkarības atjaunošanas simtgades dekādē! Tā skan biedrības „Grupa Wschód” rīkotās Polijas Neatkarības svētkiem veltītās akcijas nosaukums. Tai ir pievienojušās vairākas institūcijas arī ārpus Polijas Republikas. Daugavpils Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu Savienības Daugavpils nodaļa „Promeņ” šogad piedalās kā akcijas līdzorganizatori. Tās mērķis ir iedegt sveces visos poļu karavīru kapos un lūgties pateicībā par brīvo Tēvzemi.

Poļu karavīru kapi ir izkaisīti pa visu pasauli. Laika gaitā ir mainījušās valstu robežas, liktenis izsijāja karavīrus pa dažādām pasaules malām. Laiks ir aizritējis, bet kapi ir palikuši. Daudzi poļu karavīri tika apglabāti tur, kur viņi karoja. Citi tika apglabāti tuvākajos kapos, par kuru atrašanās vietu mirušo tuvinieki nezināja. Tā radas ideja organizēt īpašu akciju ar nosaukumu „Neatkarības atjaunošanas simtgadei veltīta piemiņas gaisma neuzvaramajiem".

Akcija norisināsies š.g. 10. novembra vakarā plkst. 20.00. Sveces tiks iedegtas uz katra karavīra kapa, bet cilvēki, noliekot sveces, pieminēs mirušos savās lūgšanās kopīgi ar priesteriem. Tā ir poļu kultūras un tradīcijas daļa, kā arī pateicība par izlietajām asinīm un visaugstāko upuri cīņā par neatkarīgu dzimteni – dzīvību. Īpaši aizlūgsim par to karavīru dvēselēm, kuri apbedīti brāļu kapos un viņu identitāte līdz šim brīdim nav noskaidrota.

Nav grūti iedegt vienu sveci zem viena krusta, turklāt, ja to darīsim kopā kapsētās, pie pieminekļiem vai ceļmalas kapos, visur tur, kur guļ poļu karavīri – aizdegsies desmitiem tūkstošu sveču.

Iededz sveci uz karavīra kapa!

Salienas vidusskolas “Lieliskākā skolotāja” Liāna Korabļova