Grantu konkursā saņemti 11 pieteikumi

AKTUĀLI

Jau otru gadu Daugavpils novada pašvaldība izsludina konkursu par granta piešķiršanu topošo un jauno uzņēmēju projektiem. Konkursa mērķis ir atbalstīt jaunu uzņēmēju biznesa ideju attīstību, aktīvas ekonomiskās vides veidošanu un uzņēmējdarbības attīstību Daugavpils novada teritorijā.

Konkursa uzvarētāji varēs saņemt līdz pat 4000 eiro sava projekta realizēšanai. Kopējais balvu fonds ir 8000 eiro. Attīstības pārvaldes Projektu nodaļas komercdarbības konsultants Jāzeps Krukovskis atzīst, ka šogad paredzēts atbalstīt ne mazāk kā divus uzņēmēju projektus atkarībā no pieprasītās summas. Uzņēmējam ir jānodrošina savs līdzfinansējums projekta īstenošanai ne mazāk kā 10 % apmērā. Jāpiebilst, ka konkursā atbalstu var saņemt tikai tādi projekti, kurus plānots uzsākt laika posmā līdz šā gada 15. novembrim un grants jāapgūst līdz 2020. gada 30. decembrim.

Finansējumam pretendenti varēja pieteikties līdz 29. maijam. Kopumā saņemti 11 pieteikumi, kurus izvērtēja kompetenta ekspertu žūrija, kuras sastāvā ir Daugavpils biznesa inkubatora, Latgales uzņēmējdarbības centra, Latvijas, Daugavpils novada uzņēmēju konsultatīvās padomes, ALTUM un pašvaldības pārstāvji un pieaicinātie eksperti.

Pirmajā atlases kārtā, izvērtējot atbilstību nolikumā izvirzītajām prasībām, otrajai kārtai tika virzīti seši projekti. “Visas idejas bija interesantas, diemžēl daži pretendenti nebija rūpīgi izlasījuši konkursa nolikumu un nebija sakārtojuši visus nepieciešamos dokumentus, tāpēc netika konkursa otrajā kārtā, taču viņi aicināti piedalīties šajā konkursā nākamgad vai citos līdzīgos konkursos,” saka Jāzeps Krukovskis.

Otrajai kārtai izvirzītie pretendenti ir prezentējuši savus projektus un jau tuvākajā laikā būs zināms, kuri šogad saņems pašvaldības atbalstu savas ieceres īstenošanai.

Arī pērn grantu konkursā tika iesniegti 11 pieteikumi, uzvarēja četri biznesa projekti: mazās vīna darītavas projekts “Kazanova moonshine”, ekstrudēta putuplasta dekoru un dizaina elementu ražošanas projekts “Caur ikdienu skaistajā”, “mobilās vistu kūts projekts “Laimīgās vistas “Smilgās” un projekts “Skaidu ražošanas intensificēšana Daugavpils novada Ambeļu pagasta “Ganeņos”. Jāpiebilst, ka Ambeļos projekts netika realizēts, bet piešķirtie līdzekļi tika atgriezti pašvaldības budžetā.

Uzņēmēji aicināti piedalīties Iespēju festivālā “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”