Geocach slēpņiem pa pēdām Daugavpils novadā

AKTUĀLI

Geocaching jeb slēpņošana ir nodarbe brīvā dabā ar GPS vai citiem navigācijas paņēmieniem, kuras mērķis ir visā pasaulē izvietot konteinerus – ģeoslēpņus.

Tipisks ģeoslēpnis ir neliels ūdensnecaurlaidīgs konteiners (parasti sviestmaižu kārba) ar zīmuli un ierakstu žurnālu. Lielākos konteineros mēdz atrasties arī dažādi maiņas priekšmeti - rotaļlietas vai kādi mazvērtīgi nieciņi. Slēpņošanu mēdz aprakstīt kā "augsto tehnoloģiju paslēpes".

Arī Daugavpils novadā slēpņošana attīstās diezgan strauji, sāk parādīties arvien vairāk un vairāk slēpņu. Tos izvieto nozīmīgās, interesantās vai skaistās vietās, kas dod iespēju meklētājam ne tikai atrast Geocach konteineru, bet arī atklāj kādu interesantu vai neparastu vietu. Piemēram, viens no slēpņiem ir ierīkots Vasargelišķu skatu torņa apkārtnē, no kura paveras skats uz Daugavas lokiem.

Geocaching aplikācijas lietotājiem sasniedzot noteiktu līmeni ir ne tikai iespēja meklēt slēpņus, bet arī izvietot tos pašiem. Šāda funkcija padara slēpņu meklēšanu vēl interesantāku, jo bieži vien slēpņi atrodas tādās vietās, kuras zina tikai vietējie iedzīvotāji un tūristi nevar tās atrast nevienā no kartēm.

Kā tas darbojas?

Lai piedalītos slēpņu meklēšanā, nepieciešams lejupielādēt Geocaching aplikāciju viedtālrunī no App Store vai Google Play. Aplikācijas bezmaksas versijā ir iespēja meklēt slēpņus līdz 2. līmenim. Lai meklētu slēpņus ar augstāku grūtības līmeni, nepieciešams iegādāties Premium versiju.

Ienākot aplikācijā, nepieciešams izveidot savu profilu. Vēlāk varēs redzēt Geocaching karti, kurā ir atzīmēti visi apkārt esošie slēpņi. Nospiežot uz slēpņa, var redzēt tā nosaukumu, grūtības pakāpi, lielumu un pavedienu, kā atrast slēpni. Pēc slēpņa atrašanas nepieciešams atzīmēt aplikācijā, ka slēpnis ir atrasts, un parakstīties Geocach grāmatiņā, kura atrodas konteinerā.

Slēpņošana ir lieliska nodarbe ikvienam, īpaši piedzīvojumu meklētājiem vai aktīva dzīvesveida cienītājiem. Tāpat tā ir lieliska iespēja iepazīt kādu vietu vēl tuvāk un apmeklēt interesantākās un, iespējams, noslēpumainākās vietas noteiktajā reģionā.

Bieži vien slēpņa meklēšana var aizņemt vairākas stundas, kas piešķir šai nodarbei īpašu adrenalīnu, kā arī interesi to darīt vēl un vēl.

Zināms Daugavpils novada Skaļās lasīšanas sacensības uzvarētājs