Višķos notiks klimata pārmaiņu pikniks

AKTUĀLI

Biedrība “Višķu attīstībai” un Augšdaugavas novada pašvaldība šī gada 24. maijā Višķu estrādē organizē vides izglītības pasākumu “Klimata pārmaiņu pikniks”.

Klimata pārmaiņas mūsdienās ir viens no aktuālākajiem tematiem sabiedrībā, šīs pārmaiņas nenoliedzami ir globālas, tomēr to lokālās izpausmes ir atkarīgas no reģionālajiem apstākļiem un īpatnībām. Augšdaugavas novada izglītības iestāžu 5.-8. klašu izglītojamie un Mazpulki tiek aicināti piedalīties Klimata pārmaiņu piknika dažādās vides izglītojošās aktivitātēs un darbnīcās, stiprinot zināšanas par dabas vērtībām, vides aizsardzību un piesārņojumu. Šī gada pasākuma tēma ir Piesārņojuma ietekme uz bioloģisko daudzveidību (piesārņojums un tā daudzveidība, bioloģiskā daudzveidība).

Pasākuma sākums plkst. 11.00. Plānotais ilgums – 2 stundas.

Vienā komandā var būt ne vairāk kā 6 dalībnieki un 1 skolotājs.

Lūdzam pieteikties līdz 16. maijam, atsūtot šādu informāciju uz e-pastu inese.zugicka@augsdaugavasnovads.lv: izglītības iestādes nosaukums, komandas nosaukums, dalībnieku skaits, skolotāja kontaktinformācija

Aicinām uz pasākumu līdzi paņemt:

  • PET pudeles (1,5 -2 l);
  • sagatavoto mājasdarbu – atbilstoši prasībām izveidotu laivu – viena laiva 3 personām (ja komandā 6 cilvēki, tad gatavo 2 laivas). Laivai jābūt izveidotai no otrreiz izmantojamiem materiāliem, tās izmērs nevar būt lielāks par 20x30 cm. Laivas tiks pārbaudītas uz peldspēju un izturību. Izmantojamie materiāli: tualetes papīra caurules, Actimel vai jogurtu trauciņi, folijs, polietilēna maisiņi, koka iesmiņi un kafijas kociņi, putuplasts un citi materiāli. Savienojuma elements tikai papīra līmlenta!

Pasākums tiek īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” projekta Nr. NFI/AK/01 “Vēsturiski piesārņotās vietas “Višķu profesionālās vidusskolas mazuta glabātava” sanācija Višķu pagastā, Augšdaugavas novadā" ietvaros.


Satiec savu meistaru Berķenelē