Gada mājražotājs Latgalē – SIA “Kazanova” Biķerniekos

AKTUĀLI

9. novembrī Latgales plānošanas reģiona (LPR) organizētā pasākuma “Latgales diena 2022” laikā tika atklāti un apbalvoti Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ikgadējā konkursa “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2022” laureāti.

Konkurss notiek jau devīto gadu, šogad konkursā tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 80 pieteikumi 8 nominācijās: Gada amatnieks, Gada mājražotājs, Gada jaunais tūrisma pakalpojuma sniedzējs, Gada sociāli atbildīgs uzņēmums, Gada inovācija, Gada jaunais uzņēmums, Gada uzņēmīgākais remigrants Latgalē un pirmo reizi konkursa vēsturēs izveidotā nominācijā “Gada speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Latgalē”.

LPR Attīstības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs uzsvēra, ka ir grūti izvēlēties labāko no labākajiem, jo vietējie reģiona uzņēmēji ik gadu pārsteidz, veicot nozīmīgu ieguldījumu Latgales reģiona attīstībā. “Šī brīža situācija, kurā mēs dzīvojam, ir tāda, ka mums visiem ir jāsadodas rokās – valdībai, uzņēmējiem, pašvaldībai, iedzīvotājiem un ir svarīgi, lai mēs to izdarām laicīgi. Tā ir tā situācija, kad mums jābūt vienotiem un tie cilvēki, kurus mēs godinām ir spējuši to pierādīt.”

Šogad balvu saņēmēju vidū arī Augšdaugavas novada jaunais uzņēmējs Iļja Ivanovs.

“Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2022” laureāti:

Gada sociāli atbildīgs uzņēmums – SIA “Pulsar Optics”;

Gada amatnieks – keramiķe Nellija Dzalba;

Gada jaunais tūrisma pakalpojuma sniedzējs – kempings „Adamova”;

Gada jaunais uzņēmums – “Kureti Café”;

Gada inovācija – Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “OptoElektronika LV”;

Gada mājražotājs – “Kazanova”;

Gada uzņēmīgākais remigrants Latgalē – podniece Agnese Čakša;

Gada speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Latgalē – Latgales speciālās ekonomiskās zonas  uzņēmums “Light Guide Optics International”.


SIA “Kazanova” izveidots pirms trim gadiem un ir īpašs ar to, ka ražo dažādu garšu brendijus, uzlējumus un vīnus no pašu saimniecībā ievāktiem āboliem. Iļja Ivanovs izveidojis uzņēmumu ar pašvaldības granta atbalstu, dažu gadu laikā ir krietni uzlabojis ražošanas tehnoloģijas, daudz laika veltījis garšu eksperimentiem.  Pašlaik SIA “Kazanova” piedāvā 6 dažādus brendija veidus un solās klāstu papildināt. Brendija ražošanā uzņēmējs liek lietā no sentēviem aizgūto dzēriena recepti, apvienojot tradīcijas un jaunākās tehnoloģijas vienā veselā. Viņa produkcija ātri guva popularitāti, ir pieprasīta gadatirgos, dažādos pasākumos, tiek prezentēta arī “Riga Food” izstādē.

Šogad uzņēmums saņēma balvu arī Augšdaugavas novada konkursā “Saimnieks 2022” nominācijā “Gada mājražotājs”.

Svētku pasākumi Augšdaugavas novadā