Februāra gaišie un siltie notikumi Naujenes PII “Rūķītis”

Izglītība

Caur sniega un vēja salu vēl lūkojas ziemas pēdējais mēnesis - februāris jeb sveču mēnesis. Tas aizvien mums rada pārsteiguma pilnus brīžus - te pavasara gaiss virmo, te sniegpārsliņas virpuļo, bet pāri visam bērnu darbi, spēles un dziesmas Naujenes pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”.

Latviešu kalendārā februāris izsenis tiek atzīmēts kā sveču mēnesis ar savu īpašo sveču dienu. Tāpēc šai dienai par godu tika  rūpīgi skatītas sveces, izpētīts un iepazīts sveces tapšanas process. Radītā interese bija jāpārvērš praktiski, radošā darbiņā. Kopīgas sadarbības rezultātā, grupās tika ierīkota Sveču izstāde.

Ar tik pat gaišām domām turpinājās nākamās  aktivitātes, atzīmējot Draudzības dienu. Bērni šo dienu atzīmēja ar rotaļām, saldumiem un dāvanu gatavošanu saviem vislabākajiem un mīļākajiem draugiem – vecākiem.

Februāra izskaņā Meteņdiena tika svinēta ar  sporta aktivitātēm un jautrām nodarbēm no  latviešu tautas ticējumu pūra. Vai Jūs zinājāt, ka viena no tām ir - ja vēlas drīzāku ziemas aiziešanu un ātrāku pavasara atnākšanu, tad jādzied ļoti, ļoti skaļi? Mūsu bērni zina. Vēl, meklējot pavasari, pārbaudījām savus sportiskos spēkus. Pēc aktīvās darbošanās cienājāmies ar sarūpētajām pankūciņām un silto tēju.

Aizvadot ziemas pēdējo mēnesi, 24. februārī  Naujenes pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis” uz skatuves runas konkursu pulcējās bērni, lai veicinātu interesi par latviešu literatūras mantojumu. Šogad piedalījās 15 dalībnieki. Augstākās pakāpes apbalvojumus saņēma Mihails Plociņš (gr. “Zivtiņas”), Anastasija Iekalne un Mikella Ivanova (gr. “Bitītes”), Jonass Sebastians Lapiņš un Viktorija Filipova (gr. “Bitītes”). Bet nenoliedzami, prieks bija par katru dalībnieku, kurš rādīja savu prasmi skandēt dzejoli, aktiermeistarību un prasmi noturēt auditorijas interesi.

Paldies žūrijas dalībniekiem, kas sagatavoja pārsteiguma balvas dalībniekiem!

Pateicamies arī visiem, kas palīdzēja sagatavot svētkus – gan grupiņu skolotājām, gan bērnu vecākiem

Lai katram izdodas sajust pavasari!

Vita Franckeviča

Tiks atklāta jaunsargu mācību bāze Ilūkstē