“Ēnu diena” novada domē pagāja izzinoši un interesanti

AKTUĀLI

Arī šogad, jau astoto gadu pēc kārtas, Daugavpils novada dome atbalsta karjeras izglītības akciju „Ēnu diena”, kas šodien norisinās visā Latvijā. Ēnu diena skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus. Darbiniekiem Ēnu diena ir lieliska iespēja iedvesmot savus nākamos kolēģus mērķtiecīgai karjerai, kā arī iespēja paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas.

Šogad novada domes darbiniekus “ēnoja” 13 Daugavpils pilsētas un novada skolēni. Tie vēroja domes speciālistu darbu Informācijas tehnoloģiju, Juridiskajā, Iepirkumu, Budžeta, Sporta un Īpašuma nodaļā, kā arī Būvvaldē un Sociālajā dienestā.

Kopumā Daugavpils novada domes profils vortalā www.enudiena.lv saņēma 31 pieteikumu. Dalībai akcijā tika apstiprināti tikai atbilstošākie kandidāti.

Viskuplāk pārstāvētas šogad bija pilsētas skolas, tostarp Daugavpils 10. vidusskola, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, Daugavpils 3. vidusskola, Daugavpils tehnikums, Daugavpils Celtnieku profesionālā vidusskola, Daugavpils 9. vidusskola un Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzija. Savukārt novada skolu vidū - Špoģu vidusskola, Kalupes pamatskola, Lāču pamatskola un Sventes vidusskola. Skolēni “ēnošanai” pieteicās vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Savās anketās skolēni augsti novērtēja novada darbinieku veikumu un novada pašvaldības tēlu. Vairāki skolēni jau tagad skaidri zina, par ko vēlēsies kļūt nākotnē, savu izvēli “Ēnu dienā” vien apstiprinot. Daudziem skolēniem patika vērot novada domes darbinieku profesijas nianses ārpus novada domes telpām, kas viņos izraisīja lielu interesi un pacilātību.

Rūdolfs Lukaševičs ir aktīvs jaunietis no Višķiem. Daugavpils novads ir viņa dzimtās mājas, varbūt tādēļ Rūdolfs tik aktīvi iesaistās novada dzīvē un vēlējies vairāk uzzināt par novada domes darba specifiku. Jaunietis mērķtiecīgi izvēlējās “ēnot” novada domes priekšsēdētāju Janīnu Jalinsku, bet nākotnē vēlas kļūt par inženieri elektrotehniķi.

Savukārt Pāvels Titovs no Daugavpils 9. vidusskolas vēlējās ne tikai iepazīt Juridiskās daļas vadītāja amata ikdienu, bet arī gūt labāku izpratni, ar ko atšķiras novada dome no Daugavpils pilsētas domes. “Vērojot jurista darbu, es sapratu, ka tā ir ļoti interesanta un pieprasīta profesija. Tas ir ļoti atbildīgs amats, jo ir nepieciešamas plašas zināšanas un nedrīkst pieļaut kļūdas. Manuprāt, ja šī profesija patīk un proti komunicēt ar cilvēkiem, šis darbs nav nemaz tik sarežģīts,” dienas noslēgumā savu vērtējumu sniedza Pāvels.

Labs iespaids par jauniešiem radās arī domes speciālistiem un pašvaldības vadībai. “Jaunieši, kas ēnoja mūsu speciālistus, ir zinoši. Mani visvairāk iepriecināja viņu mērķtiecīgums. Runājot ar viņiem, daudzi no skolēniem varēja konkrēti pateikt, par ko viņi vēlas kļūt nākotnē. Lai to sasniegtu, viņi virza savas mācības vajadzīgajā nozarē un ēno interesējošās profesijas. Šie jaunieši ir ļoti aktīvi arī sabiedriskajā dzīvē,” gandarījumu par iepazītajiem jauniešiem pauda Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska.

Dienas noslēgumā katram skolēnam tika pasniegta Apliecinājuma zīme par piedalīšanos Ēnu dienā, kā arī piemiņas dāvana no Daugavpils novada.

Daugavpils novada dome plāno arī turpmāk piedalīties projektā “Ēnu diena”, lai veicinātu skolēnu informētību, izpratni par pašvaldības darbību un rosinātu domāt par turpmākās izglītības un karjeras iespējām.

FOTOGALERIJA      

Notāru dienas 2018 – kā sevi pasargāt?