Eiropas Saksofonu forums

AKTUĀLI

No 14. - 16. martam Vroclavā (Polija) notika Eiropas Saksofonu forums, kuru organizēja Vroclava K. Lipinska Mūzikas akadēmija, sadarbībā ar Poļu Mūzikas asociāciju. Foruma ietvaros notika meistarklases, lekcijas, koncerti un 14.-15. martā Starptautiskais Saksofonistu konkurss, kurā piedalījās jaunie izpildītāji no Polijas, Itālijas, Grieķijas, Latvijas, Ungārijas, Ukrainas, Austrijas un Izraēlas.

Konkurss notika 4 vecuma kategorijās. Konkursa līmenis ir ļoti, ļoti augsts, jo konkursā piedalījās labākie izpildītāji no visas Eiropas, savukārt vērtēja konkursu starptautiskā žūrija.

Konkursa mērķis:

  • saksofona klasiskās mūzikas popularizēšana;
  • muzikālo prasmju pilnveide un pieredzes apmaiņa klasisko saksofona skaņdarbu interpretācijas jomā;
  • mācību līmeņa paaugstināšana, saksofona spēles sasniegumu salīdzināšana, pedagogu pieredzes apmaiņa, iespēja konsultēties ar žūrijas locekļiem;
  • sadarbības veidošana starp skolām, pedagogiem un skolēniem no Polijas un ārvalstīm.

Naujenes Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja saksofona spēles 2. klases audzēkne Estēlija Derjabo.

Pēc vērtēšanas komisijas lēmuma Estēlija Derjabo ieguva diplomu (4. vietu), skolotājs Voldemārs Skutāns, koncertmeistars Gļebs Beļajevs.

Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Ruslans Margevičs tika aicināts konkursa žūrijas darbam, kā arī foruma ietvaros piedalījās ar lekciju “Muzikālās izglītības nozīme Latvijā un tās ietekme uz jauniešu kopējo kultūras un patriotisko attīstību” un pieredzes apmaiņas seminārā, kurā tika prezentēta Naujenes Mūzikas un mākslas skola un Augšdaugavas novads.

Lepojamies ar Estēlijas Derjabo sasniegumiem un vēlam veiksmi arī turpmākajos konkursos.

Paldies pedagogam Voldemāram Skutānam par ieguldīto darbu audzēknes sagatavošanā konkursam.

Jūlija Ļuļe, NMMS

“Zaļais, kur esi?” – izsludināts Lielās Talkas konkurss