Eglīšu rotājumu un dekoru izstāde”Sniegpārslu putenis”

Kultūra

Decembra sākumā, virmojot Ziemassvētku gaidām gaisā,  Sventes Tautas namā tika izstādīti Viktora Petaško radītie eglīšu rotājumi un dekori no putuplasta. Apskatei tika piedāvāti dekori visdažādākajos izmēros – no vissmalkākās sniegpārsliņas dažu centimetru platumā līdz milzu sniegpārslai ar diametru virs viena metra un pat piecmetrīgai putuplasta eglei.

Izstādes apmeklētāji varēji apskatīt vairāk nekā 50 eglīšu rotājumu veidus: gan sagatavju veidā, gan krāsotas vai pārklātas ar kvarca smiltīm vai arī spīguļiem. Blakus dekoriem, ko kārt eglītes zaros, izvietoti arī telpu dekori: sapņu smilšu pulkstenis, tiltiņi un tornīši.

Spēlējoties ar formām, krāsām, tekstūru un izmēriem, autors ir radījis daudzveidīgus oriģinālus rotājumus un dekorus, kas palīdz radīt svētku un brīnuma noskaņu mājās.

Ziemassvētku dievkalpojumi Augšdaugavas novada dievnamos