Egils Rūtiņš saņēma Gada balvu medniecībā “Par nozīmīgu ieguldījumu Latgalē”

AKTUĀLI

Jau piekto gadu Jaunmoku pilī tika pasniegta “Gada balva medniecībā”. Katru gadu tiek piešķirtas divpadsmit balvas par nozīmīgu ieguldījumu Latvijā un reģionos, kā arī par mūža ieguldījumu medniecībā. Pasākumu rīko Latvijas Mednieku savienība (LMS).

Klātesošos un laureātus uzrunāja LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, kā arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dmitrijs Trofimovs.

Medniecības balva ir novērtējums par cilvēku ieguldījumu, entuziasmu un vēlmi darboties medniecības interesēs.  Balvu “Par nozīmīgu ieguldījumu Latgalē” saņēma LMS Dienvidlatgales reģiona nodaļas vadītājs, MK “Ambeļi” vadītājs, mednieks Egils Rūtiņš.

Egils Rūtiņš jau no 1996. gada aizraujas ar medniecību un jau 14 gadus vada mednieku kolektīvu “Ambeļi”. Vadot mednieku kolektīvu, Egils ir ieviesis stingru disciplīnu, regulāri izvirza kolektīva prioritātes sezonā, tā veicinot medību saimniecības daudzveidību -platībās pieaug putnu un zaķu skaits, vairāk parādās stirnu trofejas, ir parādījusies staltbriežu populācija. Kā kolektīva vadītājs, Rūtiņš sekmīgi sadarbojas ar kaimiņu kolektīviem un zemniekiem.

Viņš prot piesaistīt jaunos medniekus, organizē dažādus pasākumus medniekiem, iesaistot tajos arī citus pagasta un novada iedzīvotājus. Viens no lielākajiem sasniegumiem ir ar LAD atbalstu 2018. gadā realizētais projekts ,,Mednieku namiņa un trofeju telpas izveide Ambeļu pagastā”. Mednieku namiņš atrodas vēsturiskajā Ambeļu muižas saimniecības ēkā. Publiskai apskatei tas tika atvērts Daugavpils novada Mednieku saietā 2018. gada 29. jūlijā, kura laikā notika arī dažādas sacensības ar medībām un dabu saistītām aktivitātēm, seminārs par aktualitātēm medību saimniecībā Latvijā un mednieku kulināro izstrādājumu degustācija. Arī šogad, 27. jūlijā, visi mednieki ar ģimenēm aicināti piedalīties Daugavpils novada Mednieku saietā.

Lieldienu svinības Maļinovā