Edvīns Hadakovs uzvar Latvijas čempionātā vieglatlētikas daudzcīņā

AKTUĀLI

No janvāra sākuma jau pilnā sparā rit vieglatlētikas ziemas sezona, kurās atzīstamus rezultātus parādījuši Daugavpils novada sporta skolas audzēkņi.

27. janvārī Edvīns Hadakovs piedalījās Latvijas čempionātā daudzcīņās, kuras notika Rīgā. Edvīna pamatdisciplīna ir barjersprints un daudzcīņā viņš piedalījās tikai, lai izpildītu normatīvu dalībai Latvijas čempionātā 60m barjerās. Kopā, dienas laikā, bija jāveic 5 vieglatlētikas disciplīnas - 60m/b-8,70 sek. (personiskais rekords), tāllēkšana-6,53 m, lodes grūšana -10,75m,augstlēkšana-1,73m un 1000m skrējiens-3:29,90 sek.. Kā teica Edvīna trenere, tad augstlēkšanu un lodes grūšanu viņi treniņu procesā neapgūst un nācās to mācīties uz vietas Rīgas sporta manēžā, tomēr mērķis tika sasniegts vairāk nekā pārliecinoši, izpildīts normatīvs un iegūts Latvijas čempiona tituls vieglatlētikas daudzcīņā U-16 vecuma grupā ar lielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Edvīns izcīnīja 3018 punktu, kā vienīgais pārsniedzot 3000 punktu robežu.

Nedēļu iepriekš, Latvijas Vieglatlētikas savienības kausa izcīņā Kuldīgā Edvīns Hadakovs uzrādīja lielisku personisko rekordu tāllēkšanā, 14 gadu vecumā aizlēca 6m un 73 cm! Protams, pārliecinoši uzvarot šajās sacensībās. Bronzas medaļu augstlēkšanā izcīnīja Darja Stepanova pārvarot augstumu 1.55m.

Edvīnu un Darju trenē Jana un Dmitrijs Hadakovi, kuri novada pasākumā Sporta laureāts, ieguva balvu par ieguldījumu Daugavpils novada sportā 2017.gadā. Ja līdzīga balva tiks pasniegta arī 2018.gadā, tad jau pēc šiem pirmajiem startiem izskatās, ka konkurentu abiem treneriem atkal nebūs. Paldies viņiem par lielisko darbu! Tagad gaidīsim labas ziņas no pārējiem Latvijas čempionātiem vieglatlētikā (U14, U-16, U-18, U-20, pieaugušie), kuri visi notiks februāra mēnesī.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils novada
sporta skolas direktors
Jānis Skrinda

Domes sēde