Edvīns Hadakovs – trīskārtējs Latvijas čempions

AKTUĀLI

No 23. līdz 24. februārim Rīgā notika Latvijas jaunatnes čempionāts U16 vecuma grupā jeb 14 un 15 gadīgiem zēniem un meitenēm. Atkal lieliskus rezultātus uzrādīja Daugavpils novada sporta skolas treneru Hadakovu audzēkņi Edvīns Hadakovs un Adriana Kandu.

Edvīns, sasniedzot savus personiskos rekordus, kā arī sezonas labākos rezultātus Latvijā, izcīnīja uzvaras 60m barjerās un tāllēkšanā.

60m barjerskrējienu priekšsacīkstēs, kurās piedalījās 20 dalībnieki, Edvīns uzrādīja rezultātu 6.67 sek., bet finālā to uzlaboja tieši par 2 desmitdaļām, apsteidzot 2. vietas ieguvēju par vairāk nekā 3 desmitdaļām, kas tik īsā distancē ir ļoti liels pārsvars.

Arī tāllēkšanā Edvīns pārliecinoši uzvarēja savus konkurentus, labākajā mēģinājumā aizlecot 6.76m (otro vietu izcīnījušajam sportistam no Bauskas rezultāts bija 6.19m).

Varētu teikt, ka šajā ziemas sezonā Edvīnam Latvijā pretinieku nav. Viņš ir trīskārtējs Latvijas čempions, jo bez izcīnītajām 2 zelta medaļām Rīgā, pirms dažām nedēļām tika uzvarēts arī Latvijas čempionātā vieglatlētikas daudzcīņā. Diemžēl no ziemas vieglatlētikas programmas šajā vecuma grupā tika izņemta Edvīna iemīļotā disciplīna 3 soļlēkšana, gandrīz noteikti, Edvīns, tad būtu vienā ziemas sezonā četrkārtējs Latvijas čempions.

Mazliet nepaveicās Dubnas pagastā dzīvojošajai Adrianai Kandu, kurai tikai 7 cm pietrūka līdz bronzas medaļai, bet arī 4. vieta Latvijā starp 14 labākajām dalībniecēm, kuras, izpildot attiecīgu normatīvu, tika pielaistas šim čempionātam, ir augsts sasniegums. Vienīgais, ko novēlu Adrianai – kļūt psiholoģiski spēcīgākai, jo pēc treneru stāstītā, treniņos lode lido daudz tālāk nekā atbildīgās sacensībās.

Gribētos pateikt lielu paldies abu sportistu treneriem Janai un Dmitrijam Hadakoviem. Pateicoties viņu darbam, Daugavpils novads šajā čempionātā ar divām zelta medaļām zaudēja tikai tādiem Latvijas vieglatlētikas smagsvariem kā Valmieras pilsētai (5 zelta medaļas) un Rīgas vieglatlētikas klubam “Arkādija” (3).

Arī kopumā Latvijas čempionāti visām vecuma grupām ir beigušies un tajos treneru audzēkņi izcīnījuši 6 medaļas - 4 zelta un 2 sudraba. Lielisks sasniegums!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils novada
sporta skolas direktors
Jānis Skrinda

Iedzīvotājus aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām Advokatūras dienās