Dvēseļu gleznojumi Kultūras centrā “Vārpa”

AKTUĀLI

No 29. marta Augšdaugavas novada Kultūras centrā “Vārpa” ir apskatāmi Henric Johansson dvēseļu gleznojumi “Brīvība Tevī”.

Henric Johansson ir mākslinieks, kas rada dvēseļu gleznojumus. Viņa mākslas skatījums ir unikāls, dziļš un pat vairāk garīgs kā laicīgs savā izpausmē. Viņš dzimis Zviedrijas mazā ciematā Mullhyttan 1968. gadā. Šobrīd Henric dzīvo un strādā Daugavpilī, Latvijā un Hamar, Norvēģijā.

Jau bērnībā Henric izrādīja lielu interesi par radošumu, attīstot savas gleznošanas tehnikas. 16 gadu vecumā Henric atklāja savu pirmo izstādi.  Gleznojot ar eļļu, viņš izmanto spilgtas krāsas, kas rada spēcīgus impulsus iztēlei, attīstot individuālus stāstu motīvus un sižetus. Gleznojumi ir piepildīti ar  noslēpumainām būtnēm un noskaņām. Henric glezno nevis dabu vai cilvēkus, bet gan to pieredzi un mijiedarbību. Intuīcija, garīgums un jutekliskums ir Henric Johansson mākslas iezīmes.

Informācijai:
Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa”
Vecākā kultūras darba vadītāja
Kristīne Saulīte
Tālr.: 654 31867, mob.tālr.: 26362572
E-pasts: kristine.saulite@augsdaugavasnovads.lv

"Raiba Lieldieniņa" Maļinovā