Drīzumā tiks atklāta Slutišķu gravas taka

AKTUĀLI

Tuvākajā laikā plānots atklāt Slutišķu gravas taku, kas izveidota LEEDER projekta “Tūrisma infrastruktūras sakārtošana un pieejamība Daugavpils novadā” ietvaros. Slutišķu gravas taka atrodas ļoti gleznainā vietā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un savieno Slutišķu ciemu un Slutišķu krauju, ko labiekārtoja Latvijas Valsts meži.

Slutišķu gravas taka būs jauns un tūristiem interesants maršruts, vairāk piemērots cilvēkiem ar fiziski aktīvu dzīvesveidu. Mērojot šo taku, varēs iepazīt vairākus biotopus, aplūkot skaisto dabu, unikālo dabas pieminekli “Daugavas vārti”, kas ir iekļauts desmit nozīmīgāko Latvijas dabas objektu sarakstā “Latvijas zaļās pērles”. Taka atklās arī citas neparastas dabas  ainavas un arī pārbaudījumus ceļotājiem.

Takas garums ir aptuveni divi kilometri. Slutišķu gravas taku var izstaigāt, izvēloties trīs dažādas sarežģītības pakāpes. Sarežģītākais maršruts ved pa gravām, tāpēc nāksies kāpt pa pakāpieniem augšā un lejā, šķērsojot koka tiltiņu pāri gravai. Visas pastaigas laikā ir labi redzama Daugavas upes burvība, var baudīt svaigo meža gaisu un priecēt acis ar plašiem ainavu skatiem. Vidējās sarežģītības maršruts ved pa gravām un Daugavas upes krastu. Izejot šo maršrutu, būs jāpārvar mazāk pakāpienu. Trešais, vieglākais, maršruts ved gar Daugavas upes krastu. Izejot taku, var nonākt līdz Slutišķu ciemam un kempingam Daugavas lokos.

Minētā projekta gaitā novada teritorijā uzstādīta virkne brūno norāžu uz dažādiem objektiem. Ir izveidots kopīgs klasteris ar Daugavpils pilsētu, kas paredz reklamēt zoodārzus un minizoodārzus abās pašvaldībās. Piemēram, Latgales zoodārzā, Daugavpils Novadpētniecības muzejā un citviet pilsētā izvietoti informatīvi stendi, kuros varēs atrast informāciju par Daugavpils novada minizoodārziem, savukārt Daugavpils novada tūrisma objektos būs pieejama informācija par pilsētas objektiem. Tāpat projekta ietvaros pērn tika rīkots foto konkurss “Skaistākie un neparastākie mirkļi tūrismā Daugavpils novadā”, kā arī tiek atjaunots Ostrovas putnu vērošanas tornis Višķu pagastā.

Tiešsaistes bibliotekārā stunda "Ko tu zini par baltā galdautā svētkiem?"