Donoru dienā Augšdaugavas novadā vērojama liela atsaucība

AKTUĀLI

14. martā Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas ēkā tika organizēta Donoru diena, aicinot pašvaldības centrālās administrācijas un pagastu darbiniekus ziedot asinis. Pasākumu organizēja Sociālais dienests sadarbībā ar Valsts Asinsdonoru centra Latgales filiāli.

Donoru diena notika par godu Vispasaules sociālā darba dienai, kas šogad tiek atzīmēta 15. martā. Asins ziedošanas akcijā iesaistījās arī vairums pašvaldības sociālo darbinieku, tādejādi savus profesionālos svētkus atzīmējot ar labumu sabiedrībai un aicinot arī citus sekot viņu labajam piemēram.

Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova uzsver, ka šāds pasākums ir ļoti nozīmīgs, jo Daugavpils Reģionālā slimnīca regulāri caur medijiem uzrunā sabiedrību, aicinot ziedot asinis. “Arī mēs nolēmām palīdzēt mūsu iedzīvotajiem, kam nepieciešamas donoru asinis pēc operācijas, dzemdībās, pie dažādām hroniskām saslimšanām, kur nepieciešami nevis medikamenti, bet tieši asinis. Un es esmu ļoti pateicīga par lielo atsaucību, jo cilvēku ir daudz. Tas nozīmē, ka no donoru puses ir liela sapratne un velme palīdzēt cilvēkiem.”

Šādā formātā pašvaldībā donoru diena notika pirmo reizi. Ziedot asinis šajā dienā bija pieteikušies ap 50 donori, kas esot diezgan ievērojams skaits. Dažiem tā bija pirmā asins nodošanas reize, bet kādam aiz muguras jau liela pieredze kā donoram. Pati Anna Jegorova ziedojusi asinis jau 62 reizes. Ziedot asinis viņu motivē ilggadējā pieredze mediķa darbā, jo ikdienā bija jāsastopas ar situācijām, kad pacientiem bija nepieciešamas donoru asinis, ko nevar aizstāt ne ar kādiem medikamentiem. Ilgus gadus būdama arī Daugavpils un Ilūkstes Sarkanā krusta komitejas valdes locekle, viņa ar savu piemēr7u mudinājusi citus pievienoties donoru kustībai.

Arī šoreiz ikviens donors nāca ar pārliecību, ka dara labu darbu, palīdzot citiem. Daudziem asins ziedošana jau kļuvusi par dzīves neatņemamu sastāvdaļu, turklāt palīdz uzlabot arī paša veselību.

Pieredzējis donors ir Demenes pagasta sociāla darbiniece Regīna Tamane, kura kopš 1977. gada ziedojusi asinis jau 81 reizi. Sociālajā jomā Regīna strādā jau 25 gadus, aiz muguras ir arī darba pieredze medicīnā. “Strādājot slimnīcā, es redzēju, ka asinis ļoti vajadzīgas gan maziem, gan lieliem, īpaši cilvēkiem pēc operācijas. Asinis ir lieta, ko nevar nopirkt par naudu, tāpēc to ziedošana ir ļoti laba lieta.”

Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne pirmo reizi kļuva par donoru, kad bija nepieciešama palīdzība pašas ģimenes loceklim, bet pamazām asins ziedošana kļuvusi par nepieciešamību. “Tā ir pārliecība un prieks par to, ka tu vari kādam palīdzēt. Tas laikam man jau ir tāds pieradums, ja vajag, tad eju. Es nododu regulāri, vairākas reizes gadā. Šodien man jau ir 32.reize.”

Novada sportists Sandris Šedis donoru pulciņam pievienojies salīdzinoši nesen un ziedojis asinis jau sesto reizi. Galvenais motīvs esot palīdzēt kādam, taču Sandris pārliecināts, ka būt donoram ir arī veselīgi, jo paša asinis tādejādi atjaunojas, un sportistam tas esot īpaši ieteicams. “Es aicinātu nebaidīties, iet nodot, pamēģināt un labu lietu izdarīt.”

Iespējams, šāda formāta Donoru dienas rīkošana Augšdaugavas novadā kļūs par jaunu tradīciju, aicinot iesaistīties donoru kustībā arvien vairāk cilvēku.  

Jāatgādina, ka  ziedot asinis var tie, kam pašiem ir laba veselība un atbilstošs vecums.   

Sīkāka informācija par asins ziedošanu www.donors.lv.

Dziesmas un teātra izrāde Šēderes kultūras namā