Dokumentālā filma “Viss būs labi” KC “Vārpa”

AKTUĀLI

24. maijā plkst. 18.00 KC “Vārpa” būs skatāma režisora Staņislava Tokolova dokumentālā filma Viss būs labi.

Filma neatstāj vienaldzīgu nevienu skatītāju. Par pieminekļa krišanu, par laiku maiņu, par sabiedrību, ģimeni, piederību, par vidi, kurā mēs dzīvojam un cilvēkiem, kas ir ap mums, pat ja nevēlamies to atzīt.

Sekojot trīs dažādu paaudžu sieviešu likteņiem krievvalodīga Latvijas kinorežisora ģimenē, filma cenšas noskaidrot, kā dzīvo pusmiljonu lielā Baltijas krievu kopiena. Filmas pamatu veido trīs sieviešu dzīvesstāsti. Vecmāmiņa ir Otrā pasaules kara veterāne, kura 1955. gadā ieradās Latvijā labākas dzīves meklējumos. Filma cenšas izprast, vai šai ģimenei ir izdevies atrast savu vietu Latvijas sabiedrībā 30 neatkarības gadu laikā.

Režisors četrus gadus filmēja savu ģimeni, katru gadu izvēloties filmēšanai 2 datumus - gadu miju un 9. maiju, kurš ģimenei bija ļoti svarīgs, jo vecmāmiņa savulaik kā medmāsiņa piedalījusies Otrajā pasaules karā un apbalvota ar daudzām medaļām. Ļoti neuzbāzīgā vērojumā, kurā netrūkst arī  smieklīgu epizožu, autors atklāj tipiskas vidusslāņa krievu tautības ģimenes ikdienu un domāšanas veidu šeit, Latvijā. Filmā nav asumu, nav politisku diskusiju, tā veidota ar cilvēcisku cieņu pret tās varoņiem. Ļoti piemērota skatīšanai gan latviešu, gan krievvalodīgo auditorijās.


Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filmas garums: 1h 40min

Izplatītājs: Ego Media

Režisors: Staņislavs Tokalovs

Ieejas maksa: EUR 2,50

Baznīcu nakts Subatē