“Demenes stariņi” īstenoja jauniešu iniciatīvu projektu

AKTUĀLI

22. – 24. augustā Demenes pagasta jauniešu biedrība “Demenes stariņi”  īstenoja projektu “Esi labākā versija sevis” Augšdaugavas novada iniciatīvu projekta “Attīsti sevi” ietvaros.

Galvenais projekta mērķis ir harmonizēt meitenes personību un pašvērtējumu, radīt meitenēm unikālu, neaizmirstamu, pozitīvām emocijām bagātu vasaras piedzīvojumu un sniegt viņiem vērtīgas zināšanas un prasmes.

Projektā piedalījās 15 jaunietes no Lauceses un Demenes pagastiem. Aktivitātes notika 3 dienas.

Veselības dienā  jaunietes  diskutēja par veselībai kaitīgiem pārtikas produktiem; kāda veida pārtika ļauj pareizi augt un attīstīties; vitamīnu nozīme un diētu kaitīgums; par ūdens, sāls un cukura patēriņu; kā izvēlēties pareizo uzturu. Gatavoja  ēdienus, kas ietilpst pareizā uzturā un sportoja svaigā gaisā – devas pārgājienā apkārt ezeram.

Etiķetes dienā jaunietes apguva etiķetes un kultūras noteikumus, saziņas etiķeti, manieres, ķermeņa valodu; viesu etiķeti; galda etiķeti. Jaunietēm tika stāstīts par veselīga un sportiska dzīvesveida nozīmi viņu turpmākajā dzīvē.

Skaistuma dienā sertificēts kosmetologs stāstīja, paradīja un mācīja, ka pareizi kopt savu seju un ķermeni un kā pareizi izvēlēties kosmētikas līdzekļus, lai nekaitētu sev. Pēc tam vizāžiste paradīja katrai meitenei kā pareizi uzklāt kosmētiku, ieteica kas katrai individuāli piestāv. Noslēgumā meitenēm tika organizētā fotosesija.

Pateicoties projektam jaunietēm bija iespēja iepazīties ar jaunam draudzenēm klātienē, attīstīt savas fiziskās spējas, garīgās, organizatoriskas un sociālās prasmes (sadarbības prasmes, patstāvību, palīdzību viens otram). Meitenes apguva labas manieres, etiķetes un kultūras noteikumus, apguva ģērbšanās noteikumus, kā arī to, kā staigāt, sēdēt un stāvēt publikas priekšā. Projekta dalībnieces palielināja un padziļināja izpratni par pārdomātu pārtikas produktu izvēli un zināšanas par veselīgu izvēli, uzzināja veselīgu ēdienu variācijas.

Pateicamies Augšdaugavas novada domei par projekta finansiālu atbalstu.

Jolanta Morozova
Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes
Jaunatnes lietu specialiste
jolanta.morozova@augsdaugavasnovads.lv
28823219

Naujenes pagasta svētki ’23 “Pa ceļam Ceļiniekā!”