Deju ansamblis „Līksme” dodas uz Latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Kanādā

AKTUĀLI

Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” deju ansamblis „Līksme” laikā no 4. līdz 7. jūlijam piedalīsies XV Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Toronto (Kanādā). Tas ir lielākais pasākums latviešu diasporai, kas tiek organizēts ārpus Latvijas teritorijas, turpinot Latvijas 100-gades pasākumus. Skatuviskās dejas jomā tie ir vienīgie svētki ar mērķi pulcēt kopā pasaules latviešu diasporas dejotājus, kuri izzina, kopj un atdzīvina tautas dejas brīvā un radošā veidā. Svētku kulminācijā – lieluzvedumā „Viena dziesma, viena deja, viena tauta” kopā piedalīsies 56 deju kolektīvi. Svētkus rīko Latviešu Dziesmu un Deju svētku biedrība Kanādā, sadarbībā ar XV Latviešu Dziesmas un Deju svētku rīcības komiteju, Toronto.

Šogad deju ansamblis „Līksme” Aijas Daugeles vadībā ar krāšņu koncertu „Dejot ir prieks” nosvinēja savu piecdesmito pastāvēšanas jubileju. Kopš 1980. gada ansamblis ir bijis visu Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks. 2018. gada svētkos deju ansamblis „Līksme” piedalījās divās kategorijās kā tautas deju ansamblis (A grupa) un vidējās paaudzes deju kolektīvs (D grupa). Tapāt kolektīvs ir piedalījies starptautiskajos deju festivālos „Sudmaliņas” 1995., 1999.  un 2016. gadā kā arī pārstāvējis Daugavpils novadu un Latviju daudzos starptautiskos festivālos ārpus mūsu valsts robežām.

Braucienu finansē Daugavpils novada dome un Valsts Kultūrkapitāla fonda  mērķprogramma „Latvijas valsts mežu atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai” (ar valsts akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” finansiālu atbalstu).

Dambretisti tikās Laucesē