Dāvana Nīcgales grupu dzīvokļu iemītniekiem

AKTUĀLI

Jau vairākus gadus Augšdaugavas novada pašvaldības centrālajā administrācijā izveidojusies jauka tradīcija Ziemassvētkos iepriecināt ar dāvanām sociāli mazaizsargātos novada iedzīvotājus. Iepriekš sarūpētas dāvanas gan bērniem invalīdiem, gan daudzbērnu ģimenēm, bet šogad vākti ziedojumi, lai varētu iepriecināt svētkos Nīcgales grupu dzīvokļu iemītniekus. Esam kopīgi saziedojuši 154,5 eiro, par ko iegādāta elektriskā krāsniņa un divi tosteri. Krāsniņa ļoti nepieciešama kulinārijas nodarbībām, lai grupu dzīvokļu klienti mācītos pagatavot sev ikdienas un svētku maltīti. Savukārt īpašs prieks klientiem ir par tosteriem, kas ļaus pašiem ne tikai uzcept sev kādu gardumu pie tējas, bet pat vafeles!

Grupu dzīvokļi Nīcgalē izveidoti vien pērn. Īstenojot deinstitucionalizācijas projektu, telpas bijušajā Nīcgales pamatskolā pārbūvētas par grupu dzīvokļiem un specializētām darbnīcām pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT). Pēc projekta bija paredzētas 16 vietas un tās visas ir aizņemtas. Katram ir sava istabiņa, maza saimniecība, ko pats pārvalda. Specializētajās darbnīcās klientiem ir iespēja nodarboties ar kokapstrādi, keramiku, šūšanu un filcēšanu, tam tika iegādātas visas nepieciešamās mēbeles un aprīkojums. Dzīvokļiem iegādāts sadzīvei nepieciešamais aprīkojums: indukcijas plītis, ledusskapji, veļas mašīnas, virtuves trauki. Ikdienā klientiem palīdz aprūpētāji un sociālie darbinieki, tostarp māca dzīvei nepieciešamās iemaņas, piemēram, maltītes pagatavošanu.

Gada dzīvotne 2023 - kritala