Daugavpils novads tika pārstāvēts Dievmātes svētku procesijā Aglonā

AKTUĀLI

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki no 11.  līdz 15.augustam ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā - starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā - pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Daudzi uz Aglonas baziliku devās svētceļojumā – vieni mērojuši garāku ceļu, citi īsāku, taču visi atzīst, ka ceļš un svētbrīdis nesis neatsveramu garīgu piepildījumu. Šie svētki katoļiem simbolizē pilnīgu savienošanos ar Dieva valstību un uzvaru pār grēku.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku kulminācija Aglonā 15. augustā bija apustuliskā nuncija (pāvesta vēstnieka) arhibīskapa Pedro Lopess Kintana vadītais dievkalpojums. Savā sprediķī viņš iepazīstināja ar iemesliem, kāpēc pāvests Francisks ir izvēlējies doties vizītē tieši uz Baltijas valstīm, ieskicēja, ar kādu vēsti Svētais tēvs ieradīsies mūsu zemē, un to, kāpēc cilvēki visā pasaulē ieklausās viņa teiktajā.

Pēc svētku galvenās Svētās Mises euharistiskajā procesijā piedalījās arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika. Latgales novadi vienojas kopīgā ceļā, tādā veidā uzticot sevi Dievmātes aizbildniecībai. Aglona vienmēr, ne tikai svētkos, ir Latgales garīgā sirds, kura pulcina Dievmātes pakājē kā lielus, tā mazus, kā tuvus, tā tālus viesus, lai vienotos kopīgā lūgšanā par Latviju, savu dzimto novadu, ģimenēm, bērniem un mazbērniem, par slimiem un trūkuma cietējiem, par tiem, kas ir atstāti un tiem, kam lūgšana ir īpaši svarīga dažādās dzīves situācijās.

Mises laikā vairākkārtīgi pieminēta Pāvesta Franciska gaidāmo vizīte Latvijā, sakot, ka svētais tēvs šeit ieradīsies, lai iedrošinātu iedzīvotājus nezaudēt ticību. Pāvests Aglonā viesosies 24. septembrī, kas Latvijā būs oficiāla brīvdiena.

Daugavpilī sākusies trešā pieteikšanās ES fondu mācībām pieaugušajiem