Daugavpils novadā svin atvadas no ziemas – Masļeņicu, Meteņus, Aizgavēni!

Apnicis ziemas aukstums, ledus, sniegs? Tad sanāciet, sanāciet kopā un ātrāk aizdzeniet ziemu, paveriet ceļu pavasarim un siltai saulītei, piedaloties jautrajos pasākumos Daugavpils novadā – te pavasara gaidīšanas svētkus sauc gan par Meteņiem, gan Masļeņicu, gan Aizgavēni. Viesus gaida muzikālie priekšnesumi, tradicionālā salmu lelles dedzināšana, rotaļas, sportiskas aktivitātes un, protams, cienasts – siltas pankūkas, apaļas kā saule!

25. februārī no 12.00 "Aizgavienī cīmūs braucu" - Aizgavēņa* pasākums Daugavpils novada Vabolē:
12.00-13.00 aizgavēņa tradicionālās aktivitātes pie ugunskura Vaboles pagasta laukumā
12.00-16.00 Folkloras kopu dalībnieku sagatavotā izstāde "Spiļviņteņi"
13.00 Folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu sadziedāšanās koncerts
25. februārī no 11.00 Ambeļu pagastā notiks Meteņdienas jampadracis. No plkst. 11.00 pie Tradīciju mājas “Ambeļu skreine” (Parka iela 14, Ambeļi) – sporta aktivitātes, radošās darbnīcas, Aizgavieņa putra un citas tradicionālās norises. Plkst. 14.00 Ambeļu kultūras namā (Parka iela 3, Ambeļi) – koncerts “Aizgaviens ar Maslenicu obi kūpā danci grīze”. Ieeja – brīva!
25. februārī 12.00. Masļeņica Biķernieku pagasta laukumā (Saules iela 5, Biķernieki, Biķernieku pagasts) - Būs koncerts, rotaļas un spēles, salmu lelles dedzināšana, pankūkas un tēja.

26. februārī, 13.00 - Naujenes kultūras centrā (Muzeja iela 6, Lociki) notiks pasākums “Smaržo saule, pankūka – Masļeņica atnāca!” Būs rotaļas, muzikālie priekšnesumi, ziemas aizvadīšanas rituāls, pankūkas un tēja.
Naujenes pagasta pārvalde piedāvā bezmaksas transportu uz pasākumu un atpakaļ: Naujene 12.15 – Dunski 12.20 – Krauja 12.30 – Vecstropi 12.35 – Ceļinieks 12.40 – Lociki. Bezmaksas transports pēc pasākuma: 15.00
Tālrunis uzziņām 65474268
26. februārī 13.00 Meteņdiena Līksnas Muižas parkā (Daugavas iela 8, Līksna, Līksnas pagasts) Varēs vizināties, piedalīties rotaļās, atrakcijās, mieloties ar pankūkām un tēju. Šajā dienā vēl var uzlikt arī masku!
26.februārī, 14.00 Masļeņica Demenē. Pasākumu atklās ar teatrālu priekšnesumu Demenes kultūras namā (Briģenes iela 2, Demene, Demenes pagasts). Pēc tam pasākuma dalībnieki varēs piedalīties sporta stafetēs, precizitātes un spēka sacensībās, radošās aktivitātēs, izdarībās uz veiklību un citās svētku rotaļās. Masļeņica neiztiks arī bez tradicionālajām pankūkām un tējas, rāpšanās stabā pēc balvām, virves vilkšanas sacensībām un salmu lelles dedzināšanas.
26.februārī, 12.00 Masļeņica Maļinovā - Maļinovas saieta nams (Skolas iela 2a, Maļinova, Maļinovas pagasts) aicina uz atvadām no ziemas. Laipni lūdzam kopā ar Baltkrievu centra vokālo ansambļi ”SPADČINA” un pašdarbības kolektīviem pavadīt ziemu un sagaidīt pavasari! Izbaudīt pankūkas ar karstu tēju, kā arī piedalīties jautrās sporta aktivitātēs.
26.februārī, 14.00 Masļeņica Medumos (Alejas iela, 4. un 6. mājas pagalmā) tiks svinēti pavasara sagaidīšanās svētki. Apmeklētājus sagaida folkloras ansambļa “Rusiči” uzstāšanās, sporta aktivitātes, gardas pankūkas un karsta tēja.
26.februārī, 13.00 Masļeņica Višķu pagasta Vīgantos (Silavišķu bibliotēkas laukumā). Uz pasākumu "Широкая Масленица" laipni aicināts ikviens – būs dažnedažādas izdarības, rotaļas, spēles, un, protams, pankūkas un karsta tēja!
26. februārī 12.00 Masļeņica Kalkūnos (atpūtas laukums pie pirts - Kalkūni, Jubilejas iela 2) - koncerts, sporta aktivitātes, salmu lelles dedzināšana, pankūkas un tēja.
26.februārī 12.00 Masļeņica Taborē (Tabores pagasta estrādē - Oktobra iela 39, Tabore, Tabores pagasts). Konkursi, stafetes, vizināšanās zirga pajūgā, cienāšanās ar pankūkām. Īpašie viesi - Daugavpils Krievu nama folkloras un deju kolektīvi “Slavjanka” un “Russkie uzori”.
26. februārī 14.00 Sventes pagasts ielūdz uz Meteņdienas svinēšanu laukumā pie Sventes Tautas nama (Alejas iela 13, Svente, Sventes pagasts, Daugavpils novads).
26.februārī 11:00 Masļeņica Silenē - Silenes laukumā.

28. februārī plkst. 18.00 Kalupes pagasta pārvaldes ēkā (Ezeru iela 6, Kalupe, Kalupes pagasts) notiks Aizgavēnis*
*Aizgavēnis - Latgalē Meteņu svinēšanu sauc par Aizgavēni un svin jautri -- iet ciemos, ķekatās, brauc ar ragaviņām, mielojas.

Meteņdienas jampadracis Ambeļos