Daugavpils novada jaunieši #Panākumu Skolā

AKTUĀLI

20.septembrī Rēzeknē norisinājās Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju Konfederācijas rīkotais pasākums jauniešiem Youth Empowered Latvija - #PanākumuSkola.

Panākumu skola ir Latvijas kopīgs projekts kopā ar vēl 27 pasaules valstīm. Izglītības programmu "Youth Empowered Latvija" Panākumu Skolu. Mērķis ir iedvesmot un motivēt  jauniešus doties savu mērķu virzienā. Izglītoties, uzsākt karjeru, būt patstāvīgam, gūt panākumus un pavisam nopietni - mainīt pasauli.

Semināru cikls norisinās visā Latvijā un šoreiz uz Rēzekni devās arī 9 Daugavpils novada jaunieši. Šoreiz viens no jauniešu motivātoriem mūziķis Justs Sirmais, kas  pastāstīja par savu pieredzi, kā viņam izdevās realizēt savas radošās ambīcijas caur cītīgu darbu. Kā strādāt un organizēt darbu, ja nav priekšnieka, kas katru dienu Tevi uzpasē un kādu atbildību nes atpazīstamība mūsdienu digitālajā laikmetā. Justs padalījās ar zināšanām, kā veidot karjeru mūzikas un citās radošajās jomās. Savā dzīves stāstā padalījās arī  Diāna Lāce, kas ir programmu vadītāja riska kapitāla fondā  Overkill Ventures un jauniešu iniciatīvu organizācijas Global Shapers Riga dibinātāja. Seminārā Diāna pastāsīja par to, kā īstenot idejas biznesā, izmantot tehnoloģijas savā labā un sākt veidot savu nākotnes karjeru šodien. Ar plašu pieredzi startapos, Overkill Ventures programmu vadībā un World Economic Forum iniciatīvu īstenošanā, Diāna dalījās ar praktiskiem padomiem, kā mērķtiecīgi attīstīt sevi, savu personību un būt sociāli atbildīgam to darot. Dinārs Zāģers, fitnesa treneris, kas savā darbā ar sportistiem izmanto ne tikai fiziskos treniņus, bet arī cenšas trenēt to prātu – kā kļūt par čempionu, kā noticēt saviem spēkiem. "Train your mind to train your  body" ir teiciens, kurš kļuvis par Dināra treniņu un dzīves vadmotīvu. Ja Tu spēj sevi domās pārliecināt, ka vari, tad Tu patiešām arī vari! Alise Pabērza ir Festivāla Summer Sound un Neražu naktis  sabiedrisko attiecību vadītāja. Alise ar humoru pastāstīja par iedvesmu neveiksmēs jeb to, kāpēc nav jābaidās kļūdīties. Ar spilgtiem piemēriem par dažādu veidu kļūdām un neražām un padomiem kā pārvarēt bailes no kļūdām.

Jauniešiem bija iespēja arī uzdot jautājumus saviem iedvesmotājiem sev interesējošos jautājumus. Jāatzīst,  ka Daugavpils novada jaunieši bija vieni no aktīvākajiem jautājumu-atbilžu sesijas laikā. Kopumā jaunieši bija ļoti iedvesmoti un pat devās sarunāties ar lektoriem personīgi.

Paldies Daugavpils novada jauniešiem par dalību seminārā un organizatoriem par tik lielisku pasākumu.

FOTOGALERIJA Milāna Loča Jaunatnes projektu koordinatore Foto: Youth Empowered Latvija - Panākumu Skola  

Senioru dienai veltīts pasākums "Rudens lapu virpulī"