Daugavpils novada jaunieši – lepni būt Latvijā!

AKTUĀLI

Gadā, kad Latvija svin savu 100.jubileju, 4.-5.augustā atpūtas vietā “Višķezers” aizritēja 9. Daugavpils novada jaunatnes salidojums ar saukli “Lepns būt Latvijā!”. Šogad salidojumā piedalījās nebijis dalībnieku skaits – visi 19 pagasti.

Salidojuma atklāšanas ceremonijā jauniešus uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, kā arī Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms, novēlot komandām veiksmīgus startus un labu atpūtu. Atklāšanas laikā jaunieši arī sadalījās 19 jauktajās komandās, kurās arī startēja dažādās sporta disciplīnās. Jauniešiem bija jāizdomā arī savs komandas nosaukums, kur varēja radoši izpausties. Salidojumā radās tādas komandas kā Guči, Marinētie gurķīši, Skrējošās zīles, Errea, Dinamo Latgale un daudzas citas. Pēc atklāšanas runām, iepazīšanos ar tiesnešu komandu un komandu sadalīšanu, visi devās uz kopbildi un karoga pacelšanu, kuru šoreiz cēla iepriekšējā gada uzvarētāji – Višķu pagasta jaunieši.

Šogad īpaša uzmanība tika pievērsta sporta disciplīnu nosaukumu izvēlei, kā arī teritorija esošo objektu nosaukumiem. Tā jauniešu telšu pilsētiņa tika nosaukta par Snaudējiem (viensēta, Zemītes pag., Tkuma nov.,), devās vakariņās un brokastīs uz Šķīvišķiem (ciems, Ambeļu pag., Daugavpils nov.), dejoja Jautriņās (viensēta Codes pag., Bauskas nov.). Savukārt sporta disciplīnas jauniešiem sagādāja īpašu pārsteigumu, jo pēc nosaukuma nevarēja saprast noteikumus un principu. Sešu  disciplīnu rezultāti bija šādi:

BLUSUMĀJAS IEŅEMŠANA
(Blusumāja-viensēta, Ambeļu pag., Daugavpils nov.)

I vieta – Guči
II vieta – Jūnijs
III vieta – Dinamo Latgale

GRĒKU PURVA BRIDĒJI
(Grēku purvs – purvs,Mārkalnes pag., Alūksnes nov.)

I vieta – Jūnijs
II vieta – Marinētie gurķīši
III vieta – Pīrādziņi

LIELMUSKUĻU HANTELE
(Lielmuskuļi-viensēta, Vilces pag., Jelgavas nov.)

I vieta – Marinētie gurķīši
II vieta – Guči
III vieta – 12 mēneši

MAZO KĻOCKU MĪNU LAUKS
(Mazās Kļockas-ciems, Vaboles pag., Daugavpils nov.)

I vieta – Pīrādziņi
II vieta - Guči
III vieta – 12.mēneši

KOREJAS GANGNAM STYLE
(Koreja lauks, Vaboles pag., Daugavpils nov.)

I vieta – Bars
II vieta - Guči
III vieta – Errea

TUKSNEŠU AČGĀRNĪBAS
(Tuksneši-viensēta, Medumu pag., Daugavpils nov.)

I vieta – Ešķere
II vieta - Guči
III vieta – 12 mēneši

Katram dalībniekam startējot jauktajās komandās bija iespēja atnest uzvaras punktus arī savam pagastam, kuru viņš pārstāvēja. Tā par pirmo vietu varēja iegūt 3 punktus, 2.vietu – 2 punktus un par 3.vietu 1 punktu.

Aktīvi pasportojot, jaunieši sāka gatavoties mājas darbu konkursam, kurā tika iekļauta telšu pilsētiņas rotāšana, kurai bija jāattēlo piederība Latvijai, kā arī vakara priekšnesumiem, kuru tēma šogad bija “Latviešu tautas pasakas jauniešu redzējumā”. Jauniešu komandu centienus cītīgi vērtēja žūrija – Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, Daugavpils novada domes Attīstība pārvaldes projektu koordinatore Juta Valaine un Naujenes jaunatnes un sporta centra jaunatnes lietu atbildīgā Santa Kļaviņa. Tā jaunieši mūsdienu skatījumā parādīja pasaku “Eža kažociņš”, “Ērkšķrozīte”, “Ozolzīlēna piedzīvojumi”, “Dullais Dauka” un daudzas citas pasakas. Pēc neatkarīgās žūrijas vērtējuma, labākie izrādījās Medumu pagasta jaunieši ar “Ozolzīlēna piedzīvojumiem”, 2.vietā ierindojās Līksnas pagasta jaunieši ar jauno uzņēmēju no pasakas “Dullais Dauka”, savukārt 3.vietas ieguvējs bija Višķu pagasta jauniešu “Sprīdītis”.  Vakars turpinājās deju ritmos līdz vēlai naktij kopā ar brīvprātīgo DJ Jānis Somu.

Otrajā dienā, aizritot sporta sacensību fināliem un garšīgo Graci Muesli degustācijai, tika paziņoti sporta disciplīnu un kopvērtējuma rezultāti, kas tika iegūti summējot sporta un mājas darbu konkursā iegūtos punktus. Tā salidojuma kopvērtējumā 3.vietu ieguva Kalupes pagasta jaunieši, 2.vietā ierindojās Sventes pagasta jaunieši, savukārt godalgoto 1.vietu pēc divu gadu pauzes atkal ieguva Vaboles pagasta jaunieši. Visi salidojuma dalībnieki saņēma piemiņas balvas – stilīgas saulesbrilles, kuras palīdzēja izgatavot uzņēmums Goodman Group, kopējo bildi, kā arī saldas dāvanas no Cannelle Bakery  un Dr.Oetker Latvia.

Daugavpils novada jaunatnes izsaka lielu pateicību par atbalstu pasākuma organizēšanā un balvu fonda veidošanā: Daugavpils novada domei, sacensību galvenajam tiesnesim Edgaram Kucinam un tiesnešu komandai, atpūtas vietai “Višķezers”, Višķu pagasta pārvaldei, Orange Bowling, Siguldas Piedzīvojumu Parks "Tarzāns", Silverscreen Daugavpils, WOW KEBAB, LazerTag Vizbuli, Spīdveja Klubs Lokomotīve, Cannelle Bakery, InternetAptieka, Dr. Oetker Latvia, Muesli Graci, SIA DAERS, Rexona, AXE, SIA Elitera, Gaļas Nams Ādaži, SIA Goodman Group, PROWRISTBANDS, Merrild Latvija, Ericraft. Paldies arī visiem jauniešiem par dalību salidojumā un jaunatnes lietu atbildīgajiem pagastos par komandu sagatavošanu.

Milzīgu paldies sakām arī salidojuma čaklajiem brīvprātīgajiem – fotogrāfiem Santai Seilei un Matīsam Upeniekam, videooperatorei Janai Macukai, tehniskā darba veicējiem Irēnai Golovačai, Tatjanai Meinertei, Karolīnei Vasiļevskai, Laurai Lāčauniecei, Jānim Voronovam, Edvardam Palabinskim un DJ Jānim Somam.

Pēc gada mēs jau svinēsim savu 10. dzimšanas dienu un šim pasākumam mēs sāksim gatavoties jau pavisam drīz. Tiksimies nākamgad, 10. Daugavpils novada jaunatnes salidojumā 2019!

FOTOGALERIJA

FOTOGALERIJA II

Informāciju sagatavojusi:
Milāna Loča
Daugavpils novada domes
Izglītības pārvaldes Jaunatnes projektu koordinatore

 

Pasākums "Sanāksim kopā" Skrudalienā