Daugavpils novadā “Elektronikas šķiratlona” 2. posmā sašķiroti 12 270 kilogrami elektroiekārtu

AKTUĀLI

Daugavpils novadā noslēdzies kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2. posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Daugavpils novadā elektroiekārtu izvešanu bija pieteikta 67 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 12 1270 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu dāvanu kartei 20 eiro vērtībā, ko ieguva Ārija. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~ 399 kg) Daugavpils novadā sašķiroja Jānis, kurš iegūs dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” otrais posms vairāk nekā 20 Latvijas novados notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

Kampaņas organizētāji pateicas Daugavpils novada iedzīvotājiem par plašo atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

20. maijā noslēdzies kampaņas pirmais posms, kurā iedzīvotāji nolietoto elektroniku varēja nodot vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Kopumā 1. posmā tika sašķirotas 142,72 tonnas elektroiekārtu, savukārt kopumā kampaņā pārstrādei jau nodotas vairāk nekā 300 tonnas tehnikas.

16. oktobris – Pasaules uztura diena