Daugavpils novada dejotāji piedalījās skatē

AKTUĀLI

4. martā Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” un Ilūkstes novada Kultūras centrā noritēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” un koncerta “Vēl simts gadi dejai” Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvu repertuāra pārbaudes un dalībnieku atlases skate.

Deju kolektīvus vērtēja žūrija:

Zanda Mūrniece – žūrijas komisijas priekšsēdētāja, horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, Dziesmu svētku mākslinieciskās padomes locekle, deju svētku virsvadītāja; Jānis Purviņš – horeogrāfs, deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķu virsvadītājs; Jānis Ērglis – horeogrāfs, deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, deju svētku virsvadītājs; Agris Daņiļevičs – horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs; Ilmārs Dreļs – horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs, Rēzeknes deju apriņķa virsvadītājs; Taiga Ludborža – horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Limbažu deju apriņķa virsvadītāja; Gunta Skuja – horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, koncerta “Vēl simts gadi dejai” mākslinieciskā vadītāja.

Daugavpils novada deju kolektīvi dejoja vienu/divas izlozes dejas un vienu izvēles deju. Tika saņemti vērtējumi:

  • Maļinovas pagasta Saieta nama jauniešu deju kolektīvs „Druvāni” (vadītāja Antra Dombrovska) – I pakāpes diplomu;
  • Vaboles kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Aisma” (vadītāja Anita Šalkovska) – I pakāpes diplomu;
  • Naujenes Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dveina” (vadītāja Antra Dombrovska) – II pakāpes diplomu;
  • Līksnas pagasta Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Daugaveņa” (vadītāja Vilma Tāraude) – I pakāpes diplomu;
  • Sventes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ezerzvani” (vadītāja Oksana Petaško) – diplomu par piedalīšanos;
  • Nīcgales tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Lakši” (vadītāja Aija Daugele) – I pakāpes diplomu;
  • Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” vidējās paaudzes deju kolektīvs „Līksme" (vadītāja Aija Daugele) – I pakāpes diplomu;
  • Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” tautas deju ansamblis „Līksme” (vadītāja Aija Daugele) – I pakāpes diplomu.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:  A. Lipska 

Nīcgales bibliotēkā notiks atmiņu pēcpusdiena "Rit dienas, mainās varas"