Daugavpils Inovāciju centrs – inovatīvākā STEM vieta Latgalē

Izglītība

Š.g. 04. oktobrī Kalupes pamatskolas 5.-9. klašu skolēni viesojās Daugavpils Inovāciju centrā.

Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā. Vairāk nekā 940m2 platībā tiek veidotas interaktīvas ekspozīcijas, nodarbības un pasākumi, kas ļauj ieraudzīt un izprast dabaszinību, fiziku, ķīmiju, bioloģiju un citas zinātnes tā, lai apmeklētājiem dotu iespēju izprast pasaules procesus vienkāršā veidā.

Katrs skolēns atrada sev piemērotāko izklaides un izaugsmes eksponātu. Mācību ekskursijā skolēni apmeklēja divas eksponātu zāles, bija iespēja apskatīt, kā darbojas magnēti ar vienādiem poliem un pretpoliem, pārliecināties, vai tiešām skaņas ātrums gaisā ir 332m/s, pārbaudīt sviru nepieciešamību svara samazināšanā, kādai ierīcei var saražot enerģiju, skrienot vāveres ritenī un vēl daudz citu interesantu iekārtu un eksponātu. Skolēniem centra apmeklējums bija izzinošs un interesants.

Tiem, kam interesē fizika, apmeklēja lielās zāles eksponātu “Digitālā laboratorija”, kur bija iespējams iemēģināt savu roku 3D eksperimentu laboratorijā, veicot dažādus eksperimentus. Tie, kurus aizrauj bizness un ekonomika, pārbaudīja savas zināšanas biržas simulatorā, kur varēja iejusties biržas brokera ādā. Bet tiem, kam interesē iepirkšanās veikalā, bija iespēja doties virtuālā lielveikalā un atrast produktus ar zemāko cenu. Skolēni piedalījās Inovāciju centra divās piedāvātajās laboratorijas nodarbībās – “Zemestrīce - inženierzinātne”, “Kosmiskā zonde”, kur varēja daudz eksperimentēt, pētīt, radīt inovatīvus risinājumus, attīstīt uzņēmējdarbības spējas, sasaistīt mācību saturu ar reālo dzīvi. Nodarbību laikā skolēniem radās vēlme iepazīt dažādas skolas tēmas dziļāk un izaicināt savas spējas, kas nākotnē palīdzēs skolēniem ātrāk apgūt jaunus apvāršņus zinātnē un, iespējams, veiksmīgāk startēt dažādās olimpiādēs.

Tatjana Romanceviča

Uzņēmējs Jevģēnijs Semjonovs viesojas Naujenes pamatskolā