Dambretes svētki Sventē

AKTUĀLI

28.aprīlī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta individuālā atklātā kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 34 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Jēkabpils un Rīgas, kā arī viesi no Lietuvas Anikščai, Antažave, Pasvalis, Utena, Biržai un Zarasu pilsētas.

Atklāšanas parādē tika godināts sacensību galvenais tiesnesis Eduards Lihoveckis , kurš aprīlī nosvinēja 70 gadu jubileju. Jubilāru sveica novada Daugavpils novada domes Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins, Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, novada un pilsētas dambretisti, kā arī Jēkabpils komandas pārstāvji un viesi no Lietuvas. Savus jubilāram veltītus dzejoļus nolasīja novada dzejnieki Stanislavs Zīlis un Tadeušs Turonoks.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē . Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām, pirmo vietu vīriešiem un piemiņas kausu ar 8 punktiem no 9 iespējamiem, izcīnīja  dambretes sporta meistars Valerjans Vizulis no Jēkabpils. Otrajā vietā, arī ar izcīnītajiem 8 punktiem, starptautiskās klases dambretes sporta meistars Valdas Veršulis no Anikščai, savukārt trešajā vietā - dambretes sporta meistars Edmundas Starkus no Utenas.

Arī dāmu konkurencē divas dalībnieces izcīnīja vienādu punktu skaitu, tāpēc laureātu  noteica pēc datora rezultātiem. 1.vietu ar 4,5 punktiem un piemiņas kausu ieguva Stefanija Dombrovska no Lauceses, otrajā vietā atstājot Olgu Juzupanovu no Sventes  pagasta, trešajā vietā arī sventiete Marija Molejeva .

Jauniešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja rīdzinieks un viens no sacensību visjaunākajiem dalībniekiem, 11 gadīgais Roberts Grišins ar 5 punktiem, otrajā vietā Leonīds Murevičs no Daugavpils un trešajā vietā Ričards Petaško no Sventes.   Jaunietēm zelta medaļu izpelnījās sventiete Natalja Multāne ar 3,5 punktiem. Uzvarētājiem kausus, medaļas un balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasilevska un novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks.

Dalībnieki pateicās organizatoriem par lielisku sacensību rīkošanu.

Tadeušs Turonoks  
Novada dambretes sekcijas vadītājs 

Preses konference