Dambretes svētki Sventē

AKTUĀLI

27. aprīlī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta tradicionālā individuālā atklātā kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē, kurā piedalījās 30 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Rīgas un Viļāniem, kā  arī viesi no Lietuvas Anikščai, Antažave, Kupišķis un Zarasiem.

Atklāšanas parādē tika godināts novada un Sventes pagasta dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks, kurš šogad  nosvinēja 70 gadu jubileju.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā, un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē. Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām pirmo vietu vīriešiem un piemiņas kausu ar 7 punktiem no 9 iespējamiem izcīnīja  starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Otrajā vietā - dambretes sporta meistars Valentīnas Lašas no Zarasiem ar 6 izcīnītajiem punktiem. Bronzas godalgu izcīnīja jubilārs Tadeušs Turonoks ar 6 punktiem. Dāmu konkurencē zelta medaļu un piemiņas kausu pārliecinoši izcīnīja talantīgā Viļānu jaunā  dambretiste Neļa Malahovska ar izcīnītajiem 6,5 punktiem, otrajā vietā atstājot Olgu Juzupanovu no Sventes pagasta ar 5 punktiem un  trešajā vietā - Ona Pikauskiene no Zarasiem ar  4,5 punktiem.

Jauniešu konkurencē pirmās divas vietas izcīnīja brāļi Astijus un Arijus Ribokas no Kupišķiem ar 6 punktiem, kopvērtējumā apsteidzot daudzus pieredzējušus dambretistus. Bronzas godalgu izcīnīja Aleksejs Bebris no Sventes.

Jaunietēm arī pirmās divas vietas izcīnīja māsas Linda un Liene Maļinovskas no Viļāniem ar 4,5 punktiem. Bronzas godalgu izcīnīja sventiete Natālija Multāne.

Dalībnieki pateicas organizatoriem par lielisku sacensību sarīkošanu, garšīgajām kafijas pauzēm un Tautas nama vadītājam Viktoram Petaško par organizēto Sventes pagasta iedzīvotāju rokdarbu izstādi.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojis: sacensību galvenais tiesnesis  Eduards Lihoveckis

Tautas muzikanti tikās Vabolē