E-literārā stunda “Vinnijs Pūks un viņa draugi” Lāču pamatskolā

Izglītība

“Pūkam slava! Pūkam gods! Par ko gan gods ir lācim dots?”

Lāču pamatskolā sākas rosība, bērni viens otram jautāja: " Vai tev patīk Vinnijs Pūks? ", "Vai tu lasīji grāmatu par Vinniju Pūku?", "Kā tu nezini kas ir Vinnijs Pūks? 

Tad Tev obligāti jādodas uz mūsu skolas bibliotēku, lai steidzami sazinātos ar Naujenes tautas bibliotēku, un piedalīties aizraujošajā un izzinoša e-literārajā stundā " Vinnijs Pūks un viņa draugi", kuru vada jaukā bibliotekāre Aiga Soldatjonoka! "

Kurš gan nezin – kas ir Vinnijs Pūks? Tas ir viens no vispopulārākiem pasaku varoņiem, kura autors ir Alans Aleksandrs Milns. Grāmata par Vinniju Pūku ir iztulkota 25 pasaules valodās. Gandrīz katrs bērns skatījās multfilmu par Vinniju Pūku. Dažiem mājās ir mīksta lācīša rotaļlieta vai citas mantas ar pasakas varoņu attēliem. Piemēram, mugursoma, penālis, burtnīcas, zeķes. Taču, maz kurš zina, no kurienes radās Vinnija Pūka un citu varoņu tēli.

 2022. gadā janvārī un februārī Vinnijs Pūks ciemojās Lāču pamatskolā. Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka novadīja 3 tiešsaistes literāras stundas “Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Šī stunda bija veltīta A.A. Milna 140. gadu jubilejai.  2.b, 4.  klases izglītojamie un pirmskolas grupas "Lāčuks" audzēkņi iepazinās ar grāmatas autora biogrāfiju, uzzināja, kā radās grāmatas varoņi, un no kurienes tika aizgūts Vinnija Pūka vārds. Bērni visi kopā noskatījās multfilmas fragmentu, atrisināja krustvārdu mīklas, pārrunāja pasakas varoņu izskatu, rīcību, minēja mīklas. Bērniem bija iespēja parādīt savas skaitīšanas prasmes - viņi visi kopā palīdzēja lācītim saskaitīt bites.

Lai dzīvo sveiks Lācis Pūks!

Liels paldies Lāču pamatskolas kolektīvam par palīdzību tiešsaistes nodarbības organizēšanā.

Lāču pamatskolas bibliotekāre Skaidrīte Kardele

Bērnu zīmējumu konkurss „Ziemas prieki”