Brīnumainais Ziemassvētku gaidīšanas laiks Laucesas pamatskolā

Izglītība

Laucesas pamatskolā jau no decembra sākuma valdīja patīkama rosība, lai gaidīšanas laikā tiktu paveikts viss tas, kas mums –   visiem kopā kā lielai saimei un arī katram atsevišķi –  ir tik nozīmīgi, lai Ziemassvētki ienāktu mūsmajās. Visu decembri čakli skolēni gatavojās svētkiem. Tika ceptas piparkūkas un rotātas skolas telpas, gatavoti svētku dekori, dzejoļu un dziesmu mācīšanās.

Šis svētku gaidīšanas laiks skolā iesākās ar pirmās svecītes iededzināšanu Adventes vainagā. Mūsu  skolēni šajā svētku gaidīšanas laikā viesojās Laucesas bibliotēkā, lai kopīgi ar vecākiem darbotos  Ziemassvētku darbnīcā. Visi kopīgi darināja Jaungada  rotājumus  no otrreizējiem materiāliem.

Ar lielu prieku un nepacietību skolēni gaidīja Ziemassvētku tirdziņu. Beidzot pienāca sen gaidītais 19. decembris, kuram skolēni sāka gatavoties jau labu laiku atpakaļ. Nemaz nebija tik vienkārši izdomāt pašdarinātus izstrādājumus, kuri citiem patiktu un nemaksātu pārāk dārgi. Bet kas gan būtu skolas tirdziņš, ja tajā nevarētu nopirkt gardumus! To piedāvājums bija gana plašs, lai katram tiktu pa kādam saldam kārumam. Mūsu Ziemassvētku tirdziņš skolā noritējis veiksmīgi par visiem 100% – atraktīvie pārdevēji gandarīti, bet ieinteresētie pircēji priecīgi par gardajiem našķiem.

Liels paldies visiem vecākiem, kas piedalījās sagatavošanas posmā, čaklajiem, radošajiem tirgotājiem un visiem pircējiem!

 Piparkūkas ir viens no senākajiem un iecienītākajiem Ziemassvētku našķiem, kas savu popularitāti saglabā arī mūsdienās un mūsu iestādē piparkūku gatavošana ir ikgadējā tradīcija. Gan lieliem, gan maziem  piparkūku cepšana  bija nopietns notikums, ar lielu atbildību visi piedalījās šajā procesā. Katrs gribēja rullēt mīklu un izspiest kādu cepumiņa figūriņu– eglīti, mēnestiņu, sirsniņas, cilvēciņus, zvaigznītes, kuras rotājām ar krāsaino cukuru un glazūru. Cepšanu uzticēja skolotājām. Noslēgumā garšojām, kā nu bez tā!

21. decembrī  notika 1.-6. klašu skolēnu "Rūķu skrējiens". Klašu komandas piedalījās skriešanas sacensībās skolas telpās. Skolēni bija radoši gan apģērba izvēlē, gan sadarbojoties, lai radītu Ziemassvētku noskaņu.

22.decembrī pirmsskolas grupas audzēkņi  noskatījās skolas leļļu teātra izrādi “Vecīša cimdiņš”. Paldies pulciņa dalībniekiem par interesanto izrādi!

23. decembrī no rīta skolā valdīja īpaša noskaņa, jo visi gaidīja pārsteigumus, dāvanas un ballīti. Bērni, ietērpušies zvēru un supervaroņu maskās, radīja brīnumu piedzīvojumi ar gaidītiem viesiem. Tajā bija dziesmas, rotaļas, svētku noskaņa un pārsteigumi. Bērni lasīja dzejoļus, minēja mīklas, dziedāja un dejoja, un gāja rotaļās. Viss radīja sajūsmu un prieku skolēnu  sirdīs.

Svētki bija izdevušies! Paldies Tabores pagasta pārvaldei par Ziemassvētku pasākuma finansiālo atbalstu!

Pa ceļu ceļiem, pa taku takām, Ziemassvētki nāk…

Skolotājas Diāna Krasiļņikova un Tatjana Mihailova

Latvijā pēta pieaugušo prasmes; respondenti saņem uzaicinājuma vēstuli