Biznesa ideju konkurss aprites ekonomikas jomā

Uzņēmējdarbība

Atvērts projekta DigiCirc uzsaukums vienā no inovāciju ekosistēmu apakšjomām – Aprites ekonomikas pilsētas (Circular cities).

 Aprites ekonomikas pilsētu uzsaukums atvērts no 2020.gada novembra līdz 2021.gada 14.janvārim, kā arī plānots akseleratora programmas uzsaukums no 2021.gada marta līdz 2021.gada jūlijam.

Kā tas darbojas? Pirmajā uzsaukumā DigiCirc izvēlēsies vismaz 15 konsorcijus, kam jāsastāv no vismaz 2 dalībniekiem: MVK (Mazais vidējais komersants) un/vai jaunuzņēmuma, kas apņēmušies izstrādāt inovatīvus risinājumus zem kāda no izvirzītajiem prioritārajiem virzieniem. Pretendentiem tiek dota iespēja izmantot DigiCirc partnerības un sadarbības platformu, lai meklētu partnerus kopīgai konsorcija izveidei.

Izvēlētie 15 konsorciji saņems līdz 20 000 EUR tiešo finansējumu un dalību augstas intensitātes 12 nedēļas ilgā inovāciju atbalsta programmā. Programma tiks dalīta 2 daļās, lai attīstītu savu biznesa modeli un pielāgotu risinājumu mērķa jomai (1.posms) un demonstrētu risinājumu atbilstošā vidē, kā arī pielāgotu savu stratēģiju (2.posms).

Pēc akselerācijas programmas beigām, 5 konsorciji varēs iegūt vēl papildus finansējumu 100 000 EUR apmērā. Tiem pēc tam būs doti 6 mēneši, lai izveidotu prototipu, veiktu testēšanu un uzsāktu lietošanu darbojošā vidē.

Ko iegūs uzņēmums, kas piedalīsies?

 Minimālās prasības lai pieteiktos?

  • Konsorcijs no vismaz 2 dalībniekiem -uzņēmumiem vai jaunuzņēmumiem
  • Dalībnieki nāk no Eiropas Savienības vai Apvārsnis 2020 asociētās partnervalsts
  • Jābūt mērķētam risinājumam uz aprites ekonomikas pilsētu prioritārajām izaicinājumu jomām

Programmas laika grafiks? DigiCirc Aprites ekonomiku pilsētu akcelerācijas programma (1.posms un 2.posms) notiks no 2021.gada aprīļa līdz 2021.gada jūlijam, un Demo diena tiks aizvadīta 2021.gada jūlijā.

5 konsorciji tiks izvēlēti Demo dienas laikā, pēc tam tiem būs līdz 6 mēnešu ilgs laiks no 2021.gada augusta līdz 2022.gada janvārim, lai īstenotu plānus un prezentētu gatavu darbojošos prototipu.

Pretendentiem jāiesniedz savi pieteikumi uz kādu no tematiem jeb izaicinājumiem: #1 Temats / Izaicinājums: Autonomās pilsētas (Autonomous Cities) Izmantojot aprites ekonomikas principus pilsētās, tiktu radīti autonomi un noturīgi aprites mehānismi pilsētā veidojot aprites ciklus izmantojot lokālus resursus un lokāli patērējot.

#2 Temats / Izaicinājums: Atkritumu apsaimniekošana (Waste Management) Nodrošināt, ka atkritumi vairs nav atkritumi, samazinot to izlaidi un pagarinot to izmantošanas ilgumu (otrreizēja izmantošana, remonts, pārdošana, ziedošana utt.) un pārstrādājot izejvielas.

#3 Temats / Izaicinājums: Ilgtspējīgs patēriņš (Sustainable Consumption) Neatkarīgi no tā, vai runājam par iedzīvotājiem vai uzņēmumu īstenojot projektu, ilgtspējīga patēriņa jēdziens un labākā prakse jāņem vērā iegādājoties preces un pakalpojumus.

#4 Temats / Izaicinājums: Izglītība (Education) Pāreja uz aprites ekonomiku ir jāatbalsta ar izglītības profesionāļu, bērnu un iedzīvotāju izglītību, lai ikviens spētu palīdzēt un kļūt par pārmaiņu dalībnieku.

Lai risinātu šīs problēmas, jūsu ideja ir mērķēta uz vienu vai vairākiem no tālāk minētajiem atslēgas sektoriem:

  1. Ēkas un būvniecība
  2. Plastmasa
  3. Pārtika
  4. Enerģija
  5. Ūdens

Pirms piesakies uzmanīgi iepazīstieties ar programmas dokumentāciju un prasībām. APRITES PILSĒTU DOKUMENTĀCIJAS KOMPLEKTS Vai esat ieinteresēts pievienoties aprites pilsētu digitalizācijai? PIESAKIES

Naujenes tautas bibliotēkā atklāta retro eglīšu rotājumu izstāde