Biķerniekos aizvadīts “Bērnu žūrija 2018“ noslēguma pasākums

AKTUĀLI

Lasīšanas maratons ir noslēdzies, un 30. janvārī Biķernieku bibliotēkā norisinājās pasākums, kurā žūrijas dalībnieki tika sumināti par piedalīšanos un ieguldīto darbu. Biķernieku bibliotēka ”Bērnu žūrijas” programmā piedalījās jau 13. reizi. Taču dalība tajā nebūtu iespējama, ja nebūtu aktīvu grāmatu draugu, kuri vēlas tajā piedalīties – lasīt grāmatas un pēc tam tās vērtēt. Šoreiz “Bērnu žūrijā” piedalījās un par ekspertiem kļuva 16 bērni un 2 vecāki. Lielākā daļa no bērniem un jauniešiem “Bērnu žūrijā” piedalījušies jau vairākus gadus. Liels prieks, ka ar gadiem interese par šo programmu nemazinās. Par labāko  vecumā 5+ grupā skolēni atzina I.Zanderes grāmatu „Zirgā”, vecumā 9+  S.Simuka grāmatu “Sirdsmāsas”, vecāku žūrija K. Āreleida “Pilsētu dedzināšana”.

Pasākuma turpinājumā bērniem bija uzdoti dažādi uzdevumi: jāatpazīst, no kuras grāmatas ir lasītie fragmenti, gan grāmatu varoņus pēc fragmenta, sakārtot grāmatas alfabēta un augstošā secībā, no burtiem salikt frāzi, attēliem uzrakstīt nosaukumus un pats interesantākais bija atrast 14 peles, kuras paslēpās bibliotēkas telpā. Ar pēdējo uzdevumu arī bērni lieliski tika galā, tāpēc ka  palīgā atnāca svītrains kaķītis ar baltu degunu kurš  izraisīja skolēniem smaidus un priekus.

Reizē ar pateicībām  bērni saņēma saldumu balviņas un īpašos „Bērnu žūrijas” lineālus ar uzrakstu “Lasi un vērtē”.

Liels paldies Biķernieku pamatskolai, pagasta pārvaldei par sadarbību, skolotājiem Oļesjai Aleksejevai, Jeļenai Ivbulei un Nadeždai Petrovičai par atsaucību, lasīšanas veicināšanu un projekta popularizēšanu vietējā sabiedrībā.

Informāciju sagatavojusi:
Biķernieku bibliotēkas vadītāja
Veronika Andrejeva

Latgales novada 17. senioru dziesmu un deju festivāls “Saulei pretī mūžu ejot”