Biedrības “Lielas ģimenes” tikšanās

AKTUĀLI

Stropu vilnī, kempingā “Chill&Grill” notika biedrības “Lielas ģimenes” tikšanās. Biedrības pamatā ir Janas Priedītes un Tatjanas Tukānes  ģimenes.  Viņas pastāstīja par savu biedrību, par tās ideju, kā arī par nākotnes plāniem.

-Pastāstiet, lūdzu, par Jūsu biedrību. Kā radās ideja organizēt biedrību, kam tā ir domāta, kāds mērķis ir Jūsu biedrībai?

Jana:  Es esmu Jana, tā ir Tatjana, mēs esam tās, kam pieder ideja izveidot biedrību daudzbērnu ģimenēm, kurā mēs visi kopā varētu darboties, popularizējot tādas ģimenes. Cilvēkiem bieži ir negatīvs priekšstats par daudzbērnu ģimenēm, daudzi domā, ka tām obligāti jābūt sociālajām, nelabvēlīgajām. Bet tā nav. Mēs plānojām bērnus, mēs esam ļoti priecīgas, ka mums ir lielas ģimenes. Mūsu vīri arī ir no lielajām ģimenēm. Manam vīram ģimenē ir 4 bērni, savukārt, Tatjanas vīra ģimenē ir 5 bērni. Mēs lepojamies ar mūsu vīriem, kuri palīdz bērnu audzināšanā, tāpēc arī gribējās viņiem dzemdēt, jo redzam, ka viņi var labi tikt galā ar bērniem. Biedrības ideja radās lai pievērst vairāk uzmanības tieši Daugavpilij un novadam, jo visur Latvijā karti 3+ popularizē, it īpaši Rīgā, bet Latgalē tā ir ļoti neaktīva. Diemžēl, bērna reģistrācijas laika neviens par to nestāsta. Mēs gribam panākt to, lai cilvēki bērna reģistrācijas laikā  uzreiz saņem bukleti gan par 3+ karti, gan par mūsu biedrību, lai viņi zina, kur var vērsties, ja rodas kādi jautājumi. Mūsu biedrības mērķis ir popularizēt daudzbērnu ģimenes, atbalstīt tas, ka arī piedalīties veselības veicināšanas pasākumos. Jāpiemin, ka mums ir ļoti svarīgi dot prieku bērniem, lai viņi lepojas ar to, ka viņi ir no daudzbērnu ģimenes un lai viņiem nebūtu par to kauns.

-Kāda ir sabiedriskā attieksme pret Jūsu biedrību un, kopumā,  pret daudzbērnu ģimenēm?

Tatjana:  Mūsu biedrība eksistē gandrīz mēnesi, un tajā jau ir 30 ģimenes. Mēs varam redzēt, ka popularitāte aug. Cilvēki novel mums veiksmi un lai mums viss izdodas. Mēs gribam parādīt mūsu pilsētai, kā arī novadam, ka daudzbērnu ģimeņu ir loti daudz, un tās visas ir aktīvas. Daugavpilī ir 1100 tādas ģimenes un novadā ir 300 daudzbērnu ģimenes. Tas nozīmē, ka mums ir kur augt. Tāpēc mēs visus gaidām pie sevis.

-Kādi ir nākotnes plāni Jūsu biedrībai?

Jana: Mēs aktīvi gribam piedalīties dažādu veidu projektos. Pagaidām, tos darbus, kurus mēneša laikā mēs veicām nevar parādīt, jo tas ir papīru darbs, reģistrācijas procesi, atbalsta ieguve. Arī mēs aktīvi meklējam sponsorus. Mums ir loti daudz ideju un plānu. Šodien mēs izdalīsim mūsu biedriem anketas, kur būs aprakstīti pasākumi, kurus mēs gribētu organizēt, kurus mēs uzskatām par aktuālajiem. Mūsu uzdevums ir sarīkot interesantus pasākumus mūsu biedriem ,tāpēc mums ir loti svarīgi zināt, ko tieši viņi gribētu. Plānos jau ir ap 30 pasākumiem, kurus mēs gribētu īstenot, bet ir ļoti svarīgi, lai būtu telpa vai vieta, kur to varētu darīt. Pagaidām mums tādas nav, tāpēc tas apgrūtina mūsu darbu, jo ir nepieciešamas diezgan plašas telpas, lai būtu ērti un visiem pietiktu vietas. Šodien mēs gribētu pateikt paldies Stropu kempinga vietai “Chill & Grill” par to, ka mums bija iespēja izīrēt vietu ar atlaidi.

-Kas tiek plānots šodienas pasākumā? Ko Jūs gribētu panākt pasākuma beigās?

Tatjana: Pirmkārt, mēs gribam iepazīties ar visām ģimenēm, kuras ir ieradušas šeit, gribam pastāstīt par mūsu pasākumiem, kuri tiek plānoti, kā arī uzzināt, ko ģimenes gaida no mums, jo primāri biedrība ir izveidota priekš mums visiem , nevis tikai priekš mūsu divām ģimenēm. Galvenokārt, pasākums ir orientēts uz sadraudzēšanos un nākotnes mērķu izvirzīšanu.

Jana: Mums ir svarīgs biedru skaits. Pie mums var pievienoties jebkura daudzbērnu ģimene no Daugavpils pilsētas vai novada, kura ir gatava aktīvi piedalīties mūsu pasākumos. Mums ir svarīgi redzēt ka tas darbs, kuru mēs darām katru dienu, laiks, kuru mēs veltam biedrībai  ir novērtēts.

No Nīcgales pagasta uz tikšanos atbrauca Vineta Farenuka ar saviem bērniem. Viņa par biedrību un pasākumu uzzināja no aktīvo māmiņu Facebook sarakstes. Sieviete pastāstīja, ka viņai ir 4 dēli, tāpēc viņas ģimene nolēma pievienoties biedrībai.  Viņas mērķis bija iepazīties ar klātesošajiem, ļaut bērniem izskraidīties, uzzināt, ar ko nodarbojas biedrība, kādi tai ir turpmākie plāni, kā arī uzzināt par iespējām iesaistīties biedrības dzīvē.

 Vairāk par biedrību var uzzināt tās Facebook lapā.

FOTOGALERIJA

Uzsākta projekta „Amatniecība bez robežām”, akronīms Crafts, īstenošana