“Bērnu žūrijas 2022” lasījumi Naujenes pamatskolā

Izglītība

Šī gada 11. janvārī pie Naujenes pamatskolas 2. un 3.klases skolēniem viesojās

Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga SOLDATJONOKA. Mūsu bērni zina, ka, ja ciemos atbrauc Aiga, tad viņi lasīs interesantu grāmatu. Šoreiz mūsu skolēni, lasot grāmatu, kļuva par detektīviem. Bibliotekāre Aiga iepazīstināja bērnus “Bērnu žūrijas 2022” D. Ozoliņas detektīvstāstu “Pandēmijas detektīvi”.

Šajā grāmatā ieskanas nesenās pandēmijas notis. Austris un viņa māsīca Odrija ir spiesti kopā ar mammām pavadīt vasaru dvīņumājā Jūrmalā, abi ir pārliecināti, ka viņus gaida šausmīga garlaicība. Tomēr viss attīstās pavisam citādi. Mistiski notikumi mājās, aizdomīgas videokameras pie pensionāru īpašumiem, motorolleristu zagļu banda, pat cilvēka nolaupīšana... Austris un Odrija un arī mūsu 2. un 3. klases skolēni nolemj slepus kļūt par detektīviem, lai atklātu šos dīvainos noziegumus. Un vēl izrādās, ka tajā visā ir iesaistīta arī Austra mamma. Tātad - garlaicība vairs nav ne prātā.

Skolēni kopā ar bibliotekāri Aigu atcerējās arī grūtos pandēmijas laikus, mājsēdi, distancēšanos, ierobežojumus, sējas maskas un mācības Zoom platformā.

Savukārt 18. janvārī, lai iepazīstinātu bērnus ar kārtējo “Bērnu žūrijas 2022” grāmatu, bibliotekāre Aiga ciemojās pie mūsu skolas 1.-2. klases skolēniem.

18. janvārī savu vārda dienu svin Antons un tā sagadījās, ka tieši šajā dienā bērni kopā ar bibliotekāri Aigu lasīja grāmatu par nepaklausīgo vectēvu Antonu. Grāmatas autore un ilustratore ir Rebeka Lukošus.

Šo grāmatu Rebeka Lukošus velta savam vectēvam Antonam, kurš bija autores iedvesmas avots un grāmatas galvenā varoņa prototips.

Grāmatas notikumi noris vienas dienas ietvaros – un tā ir svarīga diena Antona dzīvē, viņa 80 gadu dzimšanas diena. Viņš visu mūžu dzīvojis "tā, kā vajag" – tā, kā par pareizu uzskata citi, bērnībā – vecāki, vēlāk – sieva, meitas, tagad – mazbērni, bijis paklausīgs. Savā 80. dzimšanas dienā Antons nolēma darīt tikai to, ko vēlas – neviens viņam vairs neaizliegs ēst čipsus un dzert kolu, vadīt mašīnu, dauzīties puķu laukā, staigāt basām kājām pa pludmali, gulēt jūrmalā, ēst saldējumu un pat krāsot matus!

Šī grāmata ļoti iepatikās mazajiem žūrijas ekspertiem. Bērni apsprieda vectēva uzvedību un pastāstīja, ko viņi vēlētos piedzīvot savā dzimšanas dienā. Pasākuma noslēgumā skolēni zīmēja  apsveikumu dzimšanas dienā gan nepaklausīgajām vectēvam, gan saviem vectēviem.

Sirsnīgs paldies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas jaukajai bibliotekārei Aigai SOLDATJONOKAI par interesanto nodarbību un Naujenes pamatskolas skolēnu lasīšanas gaumes veidošanu un paplašināšanu!

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

Subatē iegādāts jauns ziemas sporta inventārs