Bebrenes pusē Saule brida miglas vālos

AKTUĀLI

Tautasdziesma latvietim iet līdzi cauri laikiem. Dziedāta priekos, bēdās, jaunai dzīvībai nākot šai pasaulē, tāpat arī aizejot. Zinātāji teic, ka tautasdziesmās var atrast atbildes uz visiem sev svarīgiem jautājumiem, tikai mazliet jāpameklē, vai gluži pretēji – īstā tautasdziesma īstajā laikā pati tevi atradīs. Tautasdziesmās dziedam par ikdienu, par attiecībām ar citiem cilvēkiem, par darbiem, svētkiem, dabu. Arī spēku rodam spēka dziesmās, kad lūdzam padomu Laimai, Mārai vai Saulei.

Tautasdziesma un daba ir viens maģisks savienojums. Uzkāp klanā, nodziedi savu mīļāko četrrindi un sajūti, kāds spēks tevi caurstrāvo. Šādu maģisku sajūtu 19. augusta vakarā skatītājiem sniedza Madara Keivomeģe koncertā “Saule brida miglas vālos” Putnu salā “Gulbji”, Bebrenes pagastā. Īstenas latviešu spēka dziesmas kokles un Madaras dzirdās balss izpildījumā, sārts saulriets un kāpjošā migla, sniedza patiesu baudījumu miesai un garam. Īpašu koncertu padarīja arī kolosālā skatuve – Madara muzicēja, atrodoties uz skatu torņa, bet skatītāji varēja baudīt koncertu, sēžot uz siena ruļļiem.

Lai katram izdodas atrast savu gudru padomiņu, spēku un iedvesmu latviešu tautasdziesmā!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Papildus foto: Manabebrene.lv

Meklēs investorus bijušās Raudas internātpamatskolas ēkai