Bebrenes jātnieku kauss 2024

AKTUĀLI

Bebrenes VP vidusskolas zirgkopības specialitātes audzēkņi 18. maijā mācību ietvaros pirmo reizi organizē sacensības jātnieku sportā, aicinot sportistus no visas Latvijas izbaudīt atmosfēru Bebrenē un viesoties arī skolā. Mācību projekts mācību priekšmetā „Zirgu un jātnieku sagatavošanas pamati” izziņots ar nosaukumu “Bebrenes kauss 2024”, un sacensības plānotas, ievērojot sacensību organizēšanas noteikumus un sadarbībā ar starptautiskas kategorijas ekspertiem - tiesnesi Ingu Miķelsoni un  maršrutu sastādītāju Ivo Miķelsonu.

Mācību sacensību mērķis ir ne vien rast iespēju izglītojamajiem apgūt jātnieku sporta sacensību organizēšanas principus, bet arī popularizēt jātnieku sportu Augšdaugavas novadā un veidot to kā tradicionālu novada un Bebrenes pagasta sporta pasākumu.

Lai gan sacensības ir daļa no skolā apgūstamās zirgkopības profesijas mācību procesa un visa organizācija ir uz pašu jauniešu pleciem, ir gaidāms, ka tās izvērtīsies aizraujošā sportiskā pasākumā. Sacensībās būs dažādu grūtību maršruti, sākot no piemērotiem mazāk pieredzējušiem jātniekiem un jauniem zirgiem, kur rozetes un balvas saņems visi dalībnieki. Vadības maršruts plānots divās fāzēs, ar iespēju pārvarēt arī šķēršļus līdz 60 cm augstumam. Maršrutos ar šķēršļu augumu līdz 80 cm un 90 cm ar džokeri dalībnieki cīnīsies par kausu un Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijas rozetēm, kā arī vērtīgām sponsoru balvām.

Sacensību sākums pulksten 9.00. Aicināti dalībnieki un skatītāji, darbosies radošā darbnīca bērniem, varēs nobaudīt spēka putru, kā arī iepirkties SIA “Three horses” veikaliņā un iegādāties Signes Enģeles darinātās zirgu figūriņas. Bebrenes VP vidusskola aicina arī uz Atvērto durvju dienu, lai iepazītos ar skolā apgūstamajām profesijām un skolas vidi. Vienlaikus Bebrenē norisinās citi pasākumi, kurus iespējams apmeklēt, - Stādu salidojums Dzirnavu laukumā, turpat vakarpusē – amatierteātra “Nebēdnieki” izrāde “Vasarsvētku jampadracis”, kā arī muzeju nakts pasākumi Bebrenes dzirnavās un Putnu salas “Gulbjos”.

Mācību sacensības atbalsta biedrība "Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācija", Augšdaugavas novada Bebrenes pagasta pārvalde, "Bebrenes vidusskolas biedrība", Dvietes īstais lauku saldējums, interneta veikals zirglietas.lv (SIA "Brieži AJ"), "Lind Equestrian", SIA BUNC, SIA Vilomix Baltic, salons "Saulespuķe", SIENA KAUDZE, SIA "Three horses", Signes rokdarbi, biedrība "Jāšanas sporta klubs "Gaita"" un biedrība "Jātnieku sporta klubs "Azarts"".

Īpašuma atsavināšanas komisijas sēde