Bebrenes dzirnavās varēs baudīt kino mākslu

AKTUĀLI

Bebrenes dzirnavās būs iespēja pavadīt darba nedēļas nogali, baudot kādu labu kinofilmu. Bebrenes pagasta kultūras un tūrisma organizatore Līga Pauļuka stāsta, ka jau ilgāku laiku bijusi doma piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem ko jaunu, lai ikdienu padarītu interesantāku.

Sadarbībā ar biedrību “Kinopunkts” ir plānots organizēt Bebrenes dzirnavās kinoseansus, piedāvājot skatītājiem pašmāju kinofilmas – gan jaunākās, gan aizgājušo gadu labākos kino darbus. Plānots, ka filmu vakari varētu notikt piektdienās, kad cilvēki jau atgriezušies no darba un paguvuši pabeigt apdarīt arī ikdienas darbus, lai var atvilkt elpu pēc darba nedēļas. “Iespējams, aicināsim skatītājus ņemt līdzi salokāmus krēslus, jo šeit ir tikai soli, uz kuriem ilgāku laiku taisnu muguru būs grūtāk nosēdēt,” saka Līga. Dzirnavās ir pietiekoši vietas lielākam skatītāju pulkam, par to nācies pārliecināties jau iepriekš, rīkojot dzejas dienu un improvizācijas teātra pasākumus.

 “Kino kultūra kā tāda mūsdienās ir pazudusi. Varbūt pilsētās vēl ir kinoteātri, bet laukos to nav jau ļoti sen. Iešana katru nedēļu uz kino vairs nav tradīcija ka agrāk.” Aptaujājot vietējos iedzīvotājus, saņemts apstiprinājums, ka ideju ir vērts īstenot. Svarīgi esot piedomāt pie repertuāra, ar ko piesaistīt skatītājus, jo mūsdienās visi pieraduši pavadīt laiku mājās pie televizora vai datora ekrāniem. Līga Pauļuka domā, ka skatītājus varētu uzrunāt ar jauno režisoru filmām, kas vēl nav tik populāri un kuru darbus vairums pat nezina, piemēram, Daces Pūces filmas. “Tās ir ļoti interesantas filmas, kurās pieaicināti aktieri no svešam zemēm, piemēram, Indijas. Tas ir kas citādāks. Mūsu pagasta facebook lapā izvietosim treileri, lai iedzīvotāji zinātu, uz ko viņi nāk, centīsimies maksimāli reklamēt. Tās varētu būt arī iemīļotas latviešu filmas vai kaut kas piemērots šodienas situācijai,” saka Līga Pauļuks un aicina ikvienu izmantot iespēju kopā ar draugiem, kaimiņiem vai tuviniekiem baudīt kino, kamēr nav ieviesti vēl kādi kopā būšanas ierobežojumi.

15. jūlijā plkst. 19.00 visi tiek gaidīti uz pirmo kinoseansu - piedzīvojumu filmu visai ģimenei "Ugunssirds". Ieejas maksa 2 eiro.

Vecas piena kannas pārtop mākslas darbos