Basketbola čempionātā titulu nosargāja Naujenes komanda

AKTUĀLI

17. martā Špoģu vidusskolas sporta zālē noslēdzās Daugavpils novada atklātais čempionāts basketbolā. Zelta medaļas ieguva un pērnā gada titulu nosargāja Naujenes pagasta komanda (tr. E. Kucins), 2. vietā ierindojās Vabole (tr. J. Plešaunieks), bet 3. vietu ieņēma Kalupes komanda (tr. A. Vabiščevičs).

Čempionātā, kas ilga piecus mēnešus un noritēja 14 kārtās, piedalījās septiņas komandas. Bez godalgoto vietu ieguvējiem, par medaļām cīnījās arī Ambeļi, Višķi, Pilskalne un RTA/VRK.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Renārs Bulduris no Vaboles ar 382 gūtiem punktiem. Tāpat tika noteikti komandu labākie spēlētāji – Sergejs Komļevs (Naujene), Atis Kļaviņš (Vabole), Maksims Gurjančiks (Kalupe), Aleksejs Kulešs (Pilskalne), Jānis Vilcāns (Višķi), Edvīns Jaundzems (Ambeļi) un Edgars Unzuls (RTA/VRK).

Turnīru ar tiesnešiem un sekretariātu apkalpoja biedrība “Grozs”. Par labāko tiesnesi tika atzīts Sergejs Komļevs.

“Čempionātā tika parādīts augsts un saturīgs spēļu līmenis. Spēlētāji parādīja pašaizliedzīgu un principiālu cīņu. Spēles bija skatāmas, jo tikai pēdējā spēļu kārtā tika noskaidroti 2. un 3. vietas ieguvēji. Tāpat spilgti sevi parādīja komandu līderi. Priecājamies, ka šogad nebija “pastarīšu” komandas, visas rādīja saturīgu basketbolu,” vērtē Daugavpils novada domes Sporta nodaļas vadītājs Gunārs Kucins. “Salīdzinot ar pagājušo gadu, līmenis ir audzis un bija grūtāk prognozēt uzvarētāju. Turnīrs ir augstvērtīgs, jo tajā spēlē arī augsta līmeņa spēlētāji. Piemēram, Renārs Bulduris no Vaboles pagasta pagājušajā gadā bija uzvarējis LBL Zvaigžņu spēles Slam dunk konkursā.  Ja kaut vienā komandā spēlē augstas klases spēlētājs, tas liek sasparoties arī pārējām komandām, lai celtu konkurētspēju un rādītu skaistu spēli.”

G. Kucins prognozē, ka basketbola popularitāte novadā saglabāsies, ja vien tiks risināta arī paaudžu nomaiņas trūkuma problēma. “Diemžēl Daugavpils novada Sporta skolā pagaidām nav basketbola sekcijas, spēlē tie, kuri agrāk ir ar to nodarbojušies vai šobrīd izglītojas tādā mācību iestādē, kur sporta skolotāji tam pastiprināti pievērš uzmanību. Cerams, ka šī problēma tiks risināta, jo basketbols skatītājiem patīk un tas ir sporta veids, kurš valstī ir augstā līmenī. Negribas domāt par basketbola zaudēšanu Daugavpils novadā, tāpēc ir jādomā tikai par izaugsmi,” tā G.Kucins.

FOTOGALERIJA

Pavasara koncerts Medumos