Barikāžu atceres pasākumi Laucesas pamatskolā

Izglītība

Laucesas pamatskolā no 16. līdz 20. janvārim pieminam, atceramies par tiem, kas 1991. gadā barikāžu dienās Rīgā bija gatavi aizstāvēt savu un valsts brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausmes masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad cilvēki izveidoja barikādes. Nedēļas ietvaros visām klasēm tika veidotas vizuālās nodarbības par notikumiem 1991. gadā Rīgā. Skolēni skatījās dokumentālas filmas par barikādēm, veidoja prezentācijas, zīmēja. 20. janvārī skolā notika komandu spēle, veltīta barikādēm. 4.- 6.klases skolēni sacentās savās zināšanās par Latvijas vēsturi. Uzvarēja komanda “Cīņa”, visi dalībnieki saņēma saldas  balvas .

Pēc tam Laucesas pamatskolas audzēkņi un pedagogi pulcējās pie ugunskura skolas dārzā, lai kopīgi pieminētu, atcerētos un stāstītu mūsu jaunajai paaudzei par 1991. gada barikādēm. Pasākuma noslēgumā, lai nedaudz iejustos situācijā kā jutās barikāžu aizstāvji, skolēni baudīja karsto tēju ar sviestmaizītēm.

Skolotāja Jeļena Parfena

12. klašu audzēkņi tiek aicināti pieteikties Vītolu fonda stipendijai