“Balto darbu” izstāde Kalupē

AKTUĀLI

Baltā galdauta svētkos iespējams veikt dažādas aktivitātes. Mēs aicinājām kalupietes izveidot “Balto darbu” izstādi.

Balta nāca tautu meita

Kā ar sniegu apsnigusi,

Nav ar sniegu apsnigusi,

Nāk ar savu tikumiņu.

Šajā izstādē redzami mūsu vecvecmammu, vecmammu, mammu un pašu tikumiņš. Izrādās, ka kalupietes ir čaklas rokdarbnieces. Protams, te ir redzama  tikai daļa no darbiem. Daudzas no čaklajām sievām jau nav starp mums, bet viņu mazmeitas, meitas, vedeklas, radinieces glābā  šos darbiņus un atsaucās aicinājumam veidot izstādi. Gribētos minēt lina austo un tamborēto galdautu, dvieļu, sedziņu, jostu, izšuvumu  darbu autores:  Annele Zavadska, Valentīna Kurtiša, Malvīne Zemļicka, Adele Rasnača, , Monika Sietiņa, Anna Mukāne, Regīna Stalidzāne, Bronislava Višņevska, Lūcija Plociņa, Janīna Baika, Janīna Vansoviča, Kajetāns Vansovičs, Ieva Kivleniece, Fiļimonija Zeiļa, Anna Ivbule, Marija Baika, Sanita Cirse, Inita Ivdra , Dace Teivāne.

Izstāde skatāma līdz 15. maijam (darba dienās) Kalupes pagasta pārvaldes ēkā.

Informāciju sagatavoja:
Inita Ivdra,

Kalupes pagasta kultūras menedžere

Akcija “Apskauj Latviju!” un Baltā galdauta svētki Demenē