Baltā galdauta svētki  Višķu Dienas aprūpes centrā

Sociālais darbs un veselība

Višķu Dienas aprūpes centra darbinieki un klienti, pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem, izvērtētas projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”, Nr.9.2.2.1./15/I/005” (turpmāk tekstā - Projekts), aktīvi iesaistās, lai būtu svētku noskaņa. Svētku galds, rotaļas, konkursi  un radošās darbnīcas ļauj izjust ģimenisku atmosfēru.

Tuvojoties skaistajiem pavasara ģimenes svētkiem, 3.maijā DAC kolektīvs ar klientiem ieskandināja Baltā galdauta svētkus.

Katru gadu ievērojot tradīcijas arī šogad ģimeniskā vidē pulcējāmies pie viena galda, lai iedvesmotos un priecātos par kopā būšanu, kā arī izbaudītu piederības sajūtu.

Uzklājot balto galdautu, galdā klājām tradicionālos latviešu ēdienus – pašgatavotus sautētus zirņus ar speķi, speķa pīrādziņus, rudzu spēka maizīti, kopīgi pagatavotu lielo pīrāgu ar āboliem un vārījām ābolu ķīseli ar dzērvenēm. Pateicoties saulainajam laikam, pēc gardajām maltītēm visi kopīgi devāmies pastaigā uz Višķu Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcu.

Klientu acis priecēja māla trauku izstāde un virmoja svinīga gaisotne. Tika izskaidrotas šo svētku tradīcijas un svinēšanas gaita!

DAC kolektīvs novēl sirsnīgus, ģimeniskus, mīļus un saulainus šos svētkus!

Pirmo reizi Muzeju naktī – Pirmā pasaules kara bunkuru noslēpumi un apslēptās mantas meklējumi ar metāla detektoru!