Autovadītāju ievērībai: uz autoceļiem izveidojies apledojums

AKTUĀLI

Valsts centrālajā daļā un Latgalē atsevišķos ceļa posmos šorīt izveidojies apledojums, kas apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 38 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz Valsts galvenajiem autoceļiem sekojošos posmos:

  • Daugavpils šoseja (A6), posmā Nīcgale – Paternieki;
  • Jelgavas šoseja (A8), posmā Jelgava – Meitene;
  • Liepājas šoseja (A9), posmā Kalnciems – Apšupes krustojums un posmā Annenieki – Blīdene;
  • Grebņeva – Medumi šoseja (A13) posmā Rušenica – Medumi;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Liepājas un Preiļu apkaimē.   

Saskaņā ar meteorologu datiem no rīta un priekšpusdienā no dienvidiem Kurzemi šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs ne vien slapju sniegu un sniegu, bet arī sasalstošu lietu. Uz vadiem, koku zariem un ceļiem veidosies apledojums. Pēcpusdienā gaisa temperatūra paaugstināsies virs 0° un ledus kusīs.

Šādos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Aizraujošas brīvdienas un atpūta Daugavpils novadā