Augšdaugavas un Krāslavas novados izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos, vairākām pieturām mainīti nosaukumi

AKTUĀLI

Atsaucoties iedzīvotāju un biedrību ierosinājumam, no šī gada 1. marta stājas spēkā izmaiņas dažos reģionālo autobusu maršrutos Augšdaugavas un Krāslavas novads. Savukārt atsaucoties Augšdaugavas novada domes ierosinājumam, vairākām pašvaldības teritorijā esošajām reģionālā sabiedriskā transporta pieturām tiek tiktu atjaunoti to vēsturiskie apzīmējumi vai mainīti nosaukumi, lai atbilstu blakus esošajām apdzīvotajām vietām un ciemiem.

Lai pasažieriem vakaros būtu ērtāk nokļūt Krāslavā, reģionālās nozīmes maršrutā nr. 7543 Daugavpils–Krāslava viena vakara reisa izpilde tiek pārcelta uz vēlāku laiku - no šī brīža plkst. 17.35 uz plkst. 18.30, turklāt autobuss no Daugavpils turpmāk šajā laikā izbrauks katru dienu. Izmaiņas stājas spēkā ar martu. Pēc pasažieru plūsmas datiem, vispieprasītākais ir reiss plkst. 16.00 (vidēji 30 pasažieri reisā), savukārt plkst. 17.35 ir bijis vismazāk pieprasīts (vidēji 11 pasažieri reisā).

Saistībā ar Ļubastu dārzkopības kooperatīva pārstāvju ierosinājumu, būs izmaiņas reģionālās nozīmes maršrutā nr. 5502 Daugavpils–Ļubasti–Daugavpils. No šī gada marta autobusi no Daugavpils trešdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās laikaposmā no 15. aprīļa līdz 31. augustam izbrauks plkst. 19.30, savukārt no 1. septembra līdz 14. oktobrim - plkst. 16.45.

Augšdaugavas novadā tiek mainīti šādu reģionālā sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumi:

  • šobrīd - Dzimtene, turpmāk – Ķirupe,
  • šobrīd – Samogole, turpmāk – Somugols,
  • šobrīd – Ferma, turpmāk – Ritiņauka,
  • šobrīd – Latgale, turpmāk – Bībelišķi,
  • šobrīd – Kalnciems, turpmāk – Kļockas,
  • šobrīd – Vasiļeva, turpmāk – Vasiļova.

Reģionālās nozīmes autobusu maršruti, kā kustību grafikos turpmāk pasažieri pamanīs vienu vai vairākus mainīto pieturvietu nosaukumus – nr. 6159 Daugavpils–Nīcgale–Kalupe–Daugavpils, nr. 6184 Daugavpils–Kalupe–Nīcgale–Daugavpils, nr. 6183 Daugavpils–Vabole–Kalupe, nr. 5326 Daugavpils–Ambeļi, nr. 5503 Daugavpils–Šķeltova, nr. 5506 Daugavpils–Špoģi–Aglona–Priežmale, nr. 6175 Daugavpils–Lukna–Višķi–Daugavpils, nr. 7044 Daugavpils–Madona, nr. 7479 Daugavpils–Rēzekne, nr. 7541 Daugavpils–Rēzekne–Ludza, nr. 7560 Daugavpils–Aglona–Dagda–Daugavpils.

Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumus minētajos maršrutos nodrošina SIA “Daugavpils autobusu parks”. Izmaiņas Autotransporta direkcija saskaņojusi ar Augšdaugavas novada administrāciju un Latgales plānošanas reģionu. Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” jau veikusi minēto pieturvietu zīmju nomaiņu.

Avots: Autotransporta direkcija

Jaunumi Sēlijas vēsturiskās zemes identitātes stiprināšanai