Augšdaugavas novads – sniegots galamērķis skaistai laika pavadīšanai

AKTUĀLI

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir skaistākais, sirsnīgākais un gaišākais laiks, kad baudīt kopā būšanu un veltīt laiku kopīgai atpūtai. Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” aicina baudīt skaisto, sniegoto ziemu Augšdaugavas novadā!

Īsta ziema nav iedomājama bez sniega, sniegavīriem un ziemas sporta!

Kalnu slēpošanas bāze „Egļukalnsˮ atrodas Latvijā visaugstākajā Augšzemes augstienē. Slēpošanas bāze jūs sagaidīs ar labiekārtotām un apgaismotām slēpošanas nogāzēm, aizraujošām trasēm. Tiek piedāvāta inventāra noma, plaša un ērta autostāvvieta, kā arī piknika vietas. Šeit darbojas sertificēti un profesionāli instruktori, par apmācībām var vienoties jums ērtā laikā, nodarbības notiek pēc iepriekšēja pieraksta. Omulīgā kafejnīcā (ar bezmaksas Wi-Fi) jūs varēsiet atpūsties, sasildīties, nobaudīt dažādus tējas veidus un ieturēt gardu maltīti.

Pa ceļam uz Egļukalnu, atklāj “aristokrātisku” ziemas pasaku Sventes muižā! Sasildies muižas restorānā un apskati unikālu kara tehnikas kolekciju. Nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās!

Ciemos aicina arī atpūtas komplekss “Lielbornes muiža”, kur paveras lieliska iespēja gan izstaigāt dabas takas un muižas parku, pārnakšņot “barona un baroneses apartamentos”, gan baudīt Latgales kulināro mantojumu, jo muižas restorānā “Pie īstās latvju saimnieces” var nogaršot īstus gardumus, no pašu lauku labumiem. Lielbornes muiža piedāvā izbaudīt arī dzērienus gan pie vakariņām, gan doties uz dzērienu degustācijām, tos nogaršojot kopā ar īpaši gatavotām un piemeklētām uzkodām. Gatavošanā izmantots labākais vietējo mājražotāju siers un medus, gardākās zivis no Zvejnieku sētas Dieniņas un pašmāju labumi. Degustācija ir lieliska iespēja iepazīties gan ar muižas piedāvājumu, dzērieniem un īpašajiem našķiem no tuvām un tālām saimniecībām. Savu vizīti nepieciešams pieteikt iepriekš!

Atpūtas komplekss “Silene Resort & SPA” aicina baudīt ziemas pastaigas pie ezera, izgaršot dažādus fantastiskus ēdienus, paciemoties Šmakovkas laboratorijā, kā arī ļauties īpašajam ziemas SPA piedāvājumam:

  • Karsto akmeņu masāžu
  • Mitrinošo sejas procedūru
  • Anti- stresa SPA rituālu
  • Kublu

Silene Resort & SPA ielūdz arī uz Jaunā gada karnevālu!

Kā Bebrenes muiža izskatās ziemā? Aicinām doties stundu garā pastaigā pa Bebrenes vēsturisko centru, tās laikā noklausoties vietējā gida stāstījumu par Bebrenes muižas iemītnieku dzīvi pirms vairāk kā 100 gadiem, ielūkojoties Bebrenes Romas katoļu baznīcā un vecajās dzirnavās, kā arī novērtējot nesen izveidoto dzirnavnieka mājas kaķu galeriju. Pieteikšanās ekskursijai pa tālr. +371 25155458 (pieaugušajiem 3,- eur / pers., bērniem un senioriem 2,- eur / pers.).

Fotogrāfiju autors Viktors Malaševskis

Izbaudi ziemas burvību, vērojot savvaļas zirgus un govis, iepazīsti bebra dzīves aizkulises un uzzini, kā reiz dzīvojuši mūsu senči vienā no senākajām apdzīvotajām vietām Latvijā. Tas viss Putnu salā Dvietes palienē!

Piesaki ekskursiju pa tālr. +371 26109353. Biļetes cena pieaugušajiem 3,- eur / pers., bērniem un senioriem 2,- eur / pers.

Fotogrāfiju autore Benita Štrausa

Alpaku sala gaida ciemos arī ziemā! Lai gan alpaciņu dzimtene Dienvidamerika asociējas ar sauli un siltu laiku, Andu kalnos gluži tā pat kā pie mums ziemā - ir sniegs un puteņi. Tāpēc alpakas ir gatavas ziemas apstākļiem un labprāt demonstrē savus biezos kažokus. Ja ir vēlme tikties ar Alpaku Sala alpakām ziemā - rezervējiet apmeklējuma laiku. Jāņem vērā dienas garums! Ir iespēja iegādāties arī skaistus un siltus alpaku vilnas izstrādājumus, kas būs lieliska dāvana saviem mīļajiem!

Ja ir vēlme sasildīties pēc āra pastaigas - tiek piedāvāta ugunskura vieta ar sagatavotu malku - tas gan iepriekš jāpiesaka rezervējot apmeklējumu.

Plašāka informācija: www.alpakusala.com

“JuRita” mini zoo strādā arī ziemā, tāpēc ģērbies siltāk un brauc uz mini zoodārzu  pie jaukajiem dzīvnieciņiem. Ziemas darba laiks: sestdienās un svētdienās no plkst. 11:00 līdz 15:00. darba laiku ziemas brīvdienās - 23.12. – brīvdiena, 24.12. - 26.12., 31.12. - 01.01.2023 – 11.00 – 15.00. Grupām pēc iepriekšējās pieteikšanās.

Sestdienās un svētdienās apmeklētājus pieņem arī Mini zoo “Raptors Park”

Atpūtai svaigā gaisā piedāvājam izstaigāt Augšdaugavas novada dabas takas:

Jāņem vērā laikapstākļi, uz takām var būt slidens!

Informāciju sagatavoja:
Inna Bebre, Augšdaugavas novada pašvaldības ietāde “TAKA”
turisms@augsdaugavasnovads.lv, www.visitdaugavpils.lv

Balle jauniešiem Getsbija stilā