Augšdaugavas novada zemnieki piedalīsies Latvijas protesta akcijā

AKTUĀLI

5. februārī, no plkst. 10.00 – 15.00 ir ieplānota Augšdaugavas novada zemnieku protesta akcija, kurā plānots piedalīties ap 100 vietējiem zemniekiem. Protestētāji dosies no Križiem (LPKS “LATRAPS”) Stropu virzienā, apbraucot apļa maršrutu pa Daugavpili, un caur dambi, virzoties uz 18. novembra ielu, izbraucot Krauju, maršrutu beigs Stropos.

Maršruta karte


Augšdaugavas novada pašvaldības 2. februāra ārkārtas domes sēdē deputāti saskaņoja protesta akcijas norisi savā teritorijā.

Protesta akcija notiks 16 Latvijas pilsētās. Autovadītājiem un iedzīvotājiem jārēķinās ar kustības ierobežojumiem. Protesti plānoti arī Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā, Kuldīgā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Jēkabpilī, Aizkrauklē, Rēzeknē, Valmierā, Gulbenē, Limbažos un Ogrē. Lauksaimnieku izvirzītās prasības jau ir novirzītas Ministru prezidentei Evikai Siliņai un Zemkopības ministram Armandam Krauzem.

Protestu dalībnieki iepriekš definētajos protestu sākumu punktos pulcēsies no plkst. 10.00 un protestu sākums, katrā pilsētā dodoties pa savu maršrutu, būs plkst. 11.00.

Lauksaimnieku prasības, kas pirms protesta iesniegtas valdības vadītājai un zemkopības ministram, ar konkrētiem termiņiem ir vērstas par šādiem nozarei kritiski svarīgiem jautājumiem:

  • Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējs importa aizliegums bez pārejas perioda.
  • 5% samazinātās PVN likmes atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām dārzeņiem; nozares konkurētspējas veicināšana.
  • Birokrātijas mazināšana lauksaimniecības nozarē.
  • Plašāka pieeja apdošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām.
  • Atteikšanās no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.
Naujenes mākslas skolas audzēkņi pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu konkursā