Augšdaugavas novadā viesojās delegācija no Rēzeknes

AKTUĀLI

Aprīļa izskaņā Augšdaugavas novadu apciemoja delegācija no Rēzeknes pilsētas, vadībā ar pašvaldības izpilddirektoru Raimondu Olehno. Vispirms ciemiņi apciemoja Latgales industriālā tehnikuma programmu īstenošanas vietu “Višķi”, kur iepazinās ar izglītības iestādes attīstības plāniem.

Par “Višķu” vēsturi un attīstību ciemiņiem pastāstīja izglītības iestādes vadītāja Anita Lāčauniece. Skolas liktenis nav bijis vienkāršs, tā attīstījās viļņveidīgi. Kādreiz tajā gatavoja dārzkopības un mājturības speciālistus, agronomus, vēlāk arī mehanizatorus. Arī 90. gados un 21. gadsimta sākumā izglītības iestādei neklājās viegli, taču mūsdienās “Višķi” sāka attīstīties no jauna. “Liels paldies par iestādes attīstību ir jāsaka Augšdaugavas novadam (iepriekš Daugavpils novadam). Vienlaicīgi ēkā atrodas kultūras centrs, jauniešu centrs un nesen tajā pārcēlās arī pagasta bibliotēka, un jau trešo gadu darbojamies Latgales industriāla tehnikuma paspārnē,” teic A. Lāčauniece.

Viesiem tika prezentēti “Višķu” attīstības plāni. Jau patlaban notiek ēkas siltināšanas darbi, bet nākotnē plānots uzbūvēt mācību poligonu, lai būtu iespējams mācīties art visu cauru gadu. Tāpat plānots uzbūvēt smago spēkratu mehāniķu darbnīcu.

Pēc “Višķiem” viesi no Rēzeknes apciemoja Naujenes Novadpētniecības muzeju Naujenē, kā arī “Slutišķu sādžu”. Dienas nobeigumā rēzeknieši apmeklēja Bebrenes vispārizglītojošo un profesionālo vidusskolu.

Nodarbības bērniem par zobu higiēnu un mutes dobuma veselību