Augšdaugavas novadā tiek izsludināts izaudzēto saulespuķu fotokonkurss

AKTUĀLI

Augšdaugavas novadā turpinās  dzejas un saulespuķu akcija “Esi sveicināta, Saule!”. Tās ietvaros novada iedzīvotāji un iestādes tiek aicināti piedalīties izaudzēto saulespuķu fotokonkursā, lai noskaidrotu novada garāko, lielāko un dzejiskāko saulespuķi. Uzvarētāji tiks paziņoti dzejas dienās 9. septembrī Raiņa mājā Berķenelē.

Fotogrāfijas jāiesūta līdz 29. augustam uz e-pastu: kristine.saulite@augsdaugavasnovads.lv.

Iesūtot fotogrāfijas:

- garākajai saulespuķei jānorāda tās augstums;

- lielākajai saulespuķei jānorāda zieda diametrs;

- dzejiskāko saulespuķu autoriem ir ļauta brīva vaļa radošām izpausmēm.

Ar trīs garāko un lielāko saulespuķu īpašniekiem organizētāji sazināsies personīgi, lai iemūžinātu izaudzētās saulespuķes.

Iesūtītais fotomateriāls tiks publicēts.

             _______________________

Atgādinām, ka starptautiskajā dzejas dienā, 21. martā, Augšdaugavas novada Kultūras pārvalde izsludināja dzejas un saulespuķu akciju “Esi sveicināta, Saule!”. Tās ietvaros novada iedzīvotāji un iestādes tika aicināti sēt saulespuķes un lasīt dzeju.

Ideja sēt dzejiskās saulespuķes radās, pateicoties tam, ka Raiņa māja Berķenelē ir viena no saules dzejnieka Raiņa bērnības vietām, un Latvijas tālākajā Dienvidu punktā Demenes pagastā ir uzstādīta Viļņa Titāna skulptūra “Saules puķe”.

Informācijai:

Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa”
Kultūras pasākumu organizatore
Kristīne Saulīte
Tālr.: 654 31867, mob.tālr.: 26362572
E-pasts: kristine.saulite@augsdaugavasnovads.lv

Večerinka Ambeļos 19. gs. stilā!