Augšdaugavas novada skolēni iepazīst kultūras norises kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

AKTUĀLI

2021./2022. mācību gada 2. semestrī, pielāgojot mācību darbu COVID-19 pandēmijas ierobežojumiem, Augšdaugavas novada 1885 skolēni no 15 izglītības iestādēm kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījušies daudzveidīgās, kopumā 69 aizraujošās klātienes un attālinātās kultūras norisēs.

Semestra laikā novada izglītības iestāžu skolēni pieredzēja kultūras norises lielākoties klātienē, aicinot norišu īstenotājus uz skolu vai braucot iepazīt kultūras daudzveidību un izzināt vēstures līkločus uz tuvākām un tālākām Latvijas vietām, tādējādi pilnveidojot savas zināšanas, iemaņas un prasmes, piemēram, vēsturiskā orientēšanās spēle “Daugavpils”, Muzeja ekspozīcijas iepazīšana Latvijas kara muzejā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas iepazīšana, muzejpedagoģiskā nodarbība Rīgas motormuzejā, izzinoša nodarbība Likteņdārzā, Melngalvju nama iepazīšana, muzejpedagoģiskā programma “Par grāfa Plātera pēdām” Krāslavā, programma “Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām Varakļānos”, izglītojošā programma “Augt maizītei tīrumā” Preiļos, Gulbenes dzelzceļa vēstures stāsts, Lūznavas muižā Kultūrvēsturiskā izziņas programma, Pļavas muzeja iepazīšana Kaldabruņās, Latvijas vēstures izzināšanas orientēšanās spēlē “Tūkstošgadu stāsts” Turaidas muzejrezervātā Siguldā, Daugavpils novadpētniecības muzeja ekspozīciju un Cietokšņa vēstures izzināšana, Krāslavas vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas un grāfa Plātera pils iepazīšana, keramikas meistardarbnīca pie keramiķiem Pauliņiem, Aglonas Maizes muzeja programma, Otrā Pasaules kara muzeja, Pasta un informācijas muzeja ekspozīcijas iepazīšana Aglonā, muzejpedagoģiskā programma “Ojārs Vācietis un laiks” Ojāra Vācieša muzejā, “Mūsu klases literārā saskaņa” Jāņa Akuratera muzejā, “Mazie mūciņi” Jaunpils pilī, Slutišķu vecticībnieku sēta un muzejpedagoģiskā programma “Tradicionālas amatu prasmes Latgales zemnieku sētā” Naujenes pagastā, muzejpedagoģiskā programma “Pa Raiņa bērnības takām” Raiņa mājā Berķenelē u.c.

Vairākas izglītības iestādes klātienē baudīja teātra izrādes un koncertlekcijas, piemēram, izrāde “Māja zem varavīksnes” Špoģu vidusskolā, vīru kopas “Vilki” koncertlekcija “Karavīru dzīvesziņa un dziedātās dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” Bebrenes vispārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā, iluzionistu Pecolli burvju triku izrāde “Brīnumi notiek” Naujenes Kultūras namā, izrāde “Barikādes.docx.” Rēzeknes teātrī “Joriks”, koncertlekcija “Sprādziens mūzikā” Špoģu vidusskolā, koncertlekcija “Es mīlu Tevi, Latvija!” Zemgales vidusskolā u.c.

Augšdaugavas novada skolēni programmā “Latvijas skolas soma” piedalījušies arī daudzveidīgās attālinātās kultūras norisēs, piemēram, filmas “Mūsu barikāžu laiks” skatīšanās, koncertlekcija “Kosmosa burvis”, rokopera “Mauglis”, izrāde “Slinkums”, koncertlekcija “Deja un mūzikas attīstība cauri gadsimtiem”, digitālās mākslas darbnīca, koncertlekcija “Es mīlu Tevi, Latvija!” u.c.

Paldies visām novada izglītības iestādēm, skolu programmas skolas plāna koordinatoriem par iesaisti, atbilstošo norišu piemeklēšanu skolēnu vecumam un priekšmetu mācību saturam!

Paldies programmas “Latvijas skolas soma” komandai par sadarbību un Augšdaugavas novada pašvaldībai par atbalstu!

Visi Augšdaugavas novada izglītības iestāžu pieredzes stāsti lasāmi šeit: www.augsdaugavasnovads.lv/pasvaldiba/sabiedriba/izglitiba/projekti/iniciativa-latvijas-skolas-soma/

Inese Zuģicka, programmas koordinatore Augšdaugavas novadā

Ielīgošana un līgošana Augšdaugavas novadā