Augšdaugavas novadā notiks zemessargu apmācība

AKTUĀLI

15. un 16. oktobrī Augšdaugavas novada Līksnas pagasta apkārtnē norisināsies  Zemessardzes 34. kājnieku bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas. Uzdevumu izpildes laikā šajā apvidū pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi ar strēlnieku un kaujas atbalsta ieročiem bez munīcijas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Augšdaugavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Tām jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai regulārie spēki, Zemessardze un rezerve vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem, garantējot Latvijas drošību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc dzimuma, tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Ja Jūs interesē iespēja pievienoties Zemessardzes 34. kājnieku bataljonam, zvaniet uz  tālruni 29289806. Plašāka informācija – esizemessargs.lv.

Fotogrāfijas autors – Jolanna Ulme

Informāciju sagatavojusi
kaprāle Ligita Mežaraupe,
Zemessardzes 3. Latgales brigādes
34. kājnieku bataljona Komunikācijas nodaļas vecākā speciāliste

Informācija par dzēstajiem NĪN parādiem