Augšdaugavas novada iedzīvotāji pārstrādei nodevuši vairāk nekā 9 tonnas elektrotehnikas

AKTUĀLI

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, tika īstenota kampaņa “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kura laikā elektrotehnikas savākšana bez maksas tika nodrošināta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, Augšdaugavas novadā dalībai pieteicās 41 iedzīvotājs, pārstrādei kopā nododot vairāk nekā 9 tonnas iekārtu.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko ieguva Aleksejs. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~390kg) Augšdaugavas novadā sašķiroja Veronika, kura arī saņems dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

Kampaņas organizētāji pateicas Augšdaugavas novada iedzīvotājiem par atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

Organizētāji atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast arī Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē ŠEIT.

Kampaņas “Viegla šķirošanās” trešais posms vairāk nekā 300 Latvijas pilsētās un pagastos notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā bez maksas var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

Līdz 15. novembrim bibliotēkas nestrādās!